Вила Нова – Охрид

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

917
Достапност : Во текот на целата година

Вила Нова – Охрид

0
За хотелот
  • Бесплатен Wi-Fi
  • Максимум капацитет: 24 лица
  • Локација: Охрид

Лоцирана веднаш до Охридското Езеро, Вила Нова нуди бесплатно Wi-Fi, бесплатен сопствен паркинг и градина со објекти за скара. Градот Охрид е 7-минутно возење од вилата.

Сите сместувачки единици во Вила Нова вклучуваат климатизација, сателитска ТВ и купатило со туш. Тие исто така вклучуваат балкон со простор за седење, додека пак апартманите имаат и комплетно опремена кујна. Комплетно опремена заедничка кујна е на располагање на гостите.

Гостите можат да најдат супермаркет и ресторан на 20 метри од имотот. Автобуската станица е оддалечена 9 километри, а до планината Галичица може да се стигне со 5 минутно возење.

Постои можност за појадок за нашите гости кој се наплаќа дополнително. Може да се сервира во вашата соба / апартман или ако сакате можете да имате „А Ла Карте“ појадок во ресторанот веднаш до објектот.

Време за пријавување

13:00 – 20:00

Време за одјавување

07:00 – 11:00

Вклучено

  • Бесплатно Wi-Fi
  • Бесплатен паркинг
  • Кујна
  • Приватна плажа
  • Простор за правење скара
Активности

Активност 1Кујна (сопствена или заедничка)

Enjoy an orientation walk of Zurich’s OLD TOWN, Switzerland’s center of banking and commerce. Then, leave Zurich and start your Swiss adventure. You’ll quickly discover that Switzerland isn’t just home to the Alps, but also to some of the most beautiful lakes. First, stop at the foot of the Jura Mountains in the picturesque town of Biel, known as Bienne by French-speaking Swiss, famous for watch-making, and explore the historical center. Next, enjoy a scenic drive to lakeside Neuchâtel, dominated by the medieval cathedral and castle. Time to stroll along the lake promenade before continuing to stunning Geneva, the second-largest city in Switzerland, with its fantastic lakeside location and breathtaking panoramas of the Alps.

Активност 2Балкон

An unforgettable trip to the high Alpine wonderland of ice and snow is the true highlight of a visit to Switzerland. Globus Local Favorite At an amazing 11,332 feet, the JUNGFRAUJOCH is Europe’s highest railway station. Jungfrau’s 13,642-foot summit was first ascended in 1811 and in 1912 the rack railway was opened. There are lots of things to do here: enjoy the ALPINE SENSATION, THE PANORAMA 360° EXPERIENCE, and the ICE PALACE. Also receive your JUNGFRAU PASSPORT as a souvenir to take home with you. The round trip to the “Top of Europe” by MOUNTAIN TRAIN will take most of the day.

Активност 3Градина

Активност 4Приватна плажа

Активност 5Простор за правење скара

Мапа
Галерија