Апартмани Лиле Пештани

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

1283
Достапност : Во текот на целата година

Апартмани Лиле Пештани

0
За објектот
  • Бесплатен Wi-Fi
  • Локација: Наум Охридски бр.78
  • Контакт: 070 297 037 и 046 285 063

Само неколку чекори од камчестата плажа со објекти за водни спортови, Сместувањето во Лиле Пештани има бесплатен Wi-Fi, бесплатен паркинг и соби со балкони и кабловска телевизија. Ресторан, продавници и локалната автобуска станица се сите на 100 метри од имотот.

Секоја соба е опремена со фрижидер, прибор и кафемат. Некои соби се со клима уред. Можете исто така да ја искористите заедничката кујна на приземјето или да се релаксирате во градината околу куќата. Традиционални македонски јадења се исто така достапни на барање. Домаќините исто така служат домашно вино, ракија и леб.

Услугите за изнајмување автомобили, велосипеди и чамци се достапни во најблиската близина. Екскурзии со брод до Охрид и обиколка до планината Галичица може да се организираат и за гостите. Музејот Пештани на вода е оддалечен 2 км, додека историскиот манастир Свети Наум е на растојание од 17 км.

Пештани е сместено во подножјето на Националниот парк планина Галичица, каде што гостите можат даодат на пешачење и параглајдерство. Полициската станица се наоѓа пред зградата. Охрид се наоѓа на 10 километри од Лиле Пештани и до меѓународниот аеродром во Охрид може да се стигне во рок од 20
минути возење.

Време за пријавување

14:00 – 20:00

Време за одјавување

10:00

Вклучено

  • Бесплатно Wi-Fi
  • Бесплатен паркинг
  • Сместување
Активности

Активност 1Сместување

Активност 2Изнамување велосипед

Активност 3Изнајмување автомобил

Активност 4Изнајмување чамец

Активност 5Пешачење

Мапа
Галерија