Хотел Белви – Охрид

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

1303
Достапност : Во текот на целата година

Хотел Белви – Охрид

0
За хотелот
 • Бесплатен Wi-Fi
 • Максимум капацитет:
 • Локација: Охрид

Хотелот Белви е изграден и отворен во 1989 година (комплетно реновирање 2007 година) и е дел од одморалиштето Метропол Лејк Ресорт – Охрид.  Хотелот е со 4 ѕвездички, кој се состои од пет ката со мезанин, приземје, подземен кат и супер подземје. Сместен на брегот на Охридското Езеро со приватна плажа и базени на отворено.

Хотел Белви – Метропол Лејк Ресорт  ужива во живописната локација на брегот на Охридското Езеро и има 2 базени и приватна плажа долга 500 метри со pool бар.

Пространиот ресторан располага со тераса и служи локална и интернационална кујна. Хотелот Белви има и сала за појадок, галерија бар и аперитив бар.

Покрај тоа, во комплексот има 5 кошаркарски игралишта, 3 одбојкарски терени, 2 фудбалски игралишта и 2 терени за одбојка на плажа.

Хотелот е дел од одморалиште, кое вклучува 3 различни хотели. Можете да ги користите објектите на сите нив.

Време за пријавување

14:00 – 00:00

Време за одјавување

00:00 – 12:00

Вклучено

 • Бесплатно Wi-Fi
 • Бесплатен паркинг
 • Ресторан
 • Бар
 • Базени
 • Приватна плажа
 • Спортски терени
 • Фитнес центар
Активности

Активност 1Приватна плажа

Enjoy an orientation walk of Zurich’s OLD TOWN, Switzerland’s center of banking and commerce. Then, leave Zurich and start your Swiss adventure. You’ll quickly discover that Switzerland isn’t just home to the Alps, but also to some of the most beautiful lakes. First, stop at the foot of the Jura Mountains in the picturesque town of Biel, known as Bienne by French-speaking Swiss, famous for watch-making, and explore the historical center. Next, enjoy a scenic drive to lakeside Neuchâtel, dominated by the medieval cathedral and castle. Time to stroll along the lake promenade before continuing to stunning Geneva, the second-largest city in Switzerland, with its fantastic lakeside location and breathtaking panoramas of the Alps.

Активност 2Бар

An unforgettable trip to the high Alpine wonderland of ice and snow is the true highlight of a visit to Switzerland. Globus Local Favorite At an amazing 11,332 feet, the JUNGFRAUJOCH is Europe’s highest railway station. Jungfrau’s 13,642-foot summit was first ascended in 1811 and in 1912 the rack railway was opened. There are lots of things to do here: enjoy the ALPINE SENSATION, THE PANORAMA 360° EXPERIENCE, and the ICE PALACE. Also receive your JUNGFRAU PASSPORT as a souvenir to take home with you. The round trip to the “Top of Europe” by MOUNTAIN TRAIN will take most of the day.

Активност 3Ресторан

Активност 4Базени

Активност 5Спортски терени - Спорт

Активност 5Фитнес центар

Мапа
Галерија