Хотел Јуник – Ресорт & спа

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

1511
Достапност : Во текот на целата година

Хотел Јуник – Ресорт & спа

0
За хотелот
  • Бесплатен Wi-Fi
  • Максимум луѓе:
  • Локација: Охрид

Овој модерен и урбан хотел е сместен во срцето на градот Охрид. Локацијата на хотелот е една од придобивките што го одвојуваат од останатите хотели во регионот. Сместен на брегот на Охридското Езеро, кај мостот Билјанини Извори, хотелот ви нуди природна околина, сепак, само неколку минути е оддалечен од центарот на градот. Луксузниот амбиент, како и уникатноста на хотелот е нешто што веднаш ќе го забележите. Деталите ја создаваат големата слика. Стилски и современ, Unique Resort & Spa е погоден и за деловни и за патници за одмор. Хотелот Unique има 130 пространи и луксузно украсени соби, кои се уникатно опремени. Сите соби имаат балкони, ТВ, телефон, сателитски канали, сеф, клима уред, греење, минибар, приватна бања и бесплатно Wi-Fi. Нивниот топол и модерен ентериер зрачи со пријатен амбиент за одмор, како и за дружење. Најмалата соба во хотелот е 50м2.

Хотелот Unique (Јуник) – Resort & SPA се наоѓа на 2,1 км од плажата Куба Либре. Нуди сместување со ресторан, бесплатен приватен паркинг, сезонски отворен базен и фитнес центар. Исто така на располагање се и барот, градината и објектите за водени спортови. Исто така, нуди 24-часовна рецепција, складирање на багаж и собна услуга.

Сите соби се климатизирани и имаат LCD телевизор со кабловска телевизија, бања или туш, фен и гардероба. 

Гостите на Unique – Resort и SPA можат да уживаат во континентален или à la carte појадок.

Исто така, постои велнес центар, кој вклучува топла изворска бања, амам и сауна.

За деловните патници, достапни се удобности како што се сала за состаноци, простор за настани, деловен центар и дневен весник.

Плажата Сараиште е 2,5 км од Unique – одморалиште и СПА, додека Охридското пристаниште е оддалечено 2,7 км.

Време за пријавување

14:00 – 00:00

Време за одјавување

00:00 – 11:30

Вклучено

  • Бесплатно Wi-Fi
  • Бесплатен паркинг
  • Спа и велнес центар
  • Бар
  • Фитнес центар
  • Два базени
Активности

Активност 1Плажа

Enjoy an orientation walk of Zurich’s OLD TOWN, Switzerland’s center of banking and commerce. Then, leave Zurich and start your Swiss adventure. You’ll quickly discover that Switzerland isn’t just home to the Alps, but also to some of the most beautiful lakes. First, stop at the foot of the Jura Mountains in the picturesque town of Biel, known as Bienne by French-speaking Swiss, famous for watch-making, and explore the historical center. Next, enjoy a scenic drive to lakeside Neuchâtel, dominated by the medieval cathedral and castle. Time to stroll along the lake promenade before continuing to stunning Geneva, the second-largest city in Switzerland, with its fantastic lakeside location and breathtaking panoramas of the Alps.

Активност 2Бар

An unforgettable trip to the high Alpine wonderland of ice and snow is the true highlight of a visit to Switzerland. Globus Local Favorite At an amazing 11,332 feet, the JUNGFRAUJOCH is Europe’s highest railway station. Jungfrau’s 13,642-foot summit was first ascended in 1811 and in 1912 the rack railway was opened. There are lots of things to do here: enjoy the ALPINE SENSATION, THE PANORAMA 360° EXPERIENCE, and the ICE PALACE. Also receive your JUNGFRAU PASSPORT as a souvenir to take home with you. The round trip to the “Top of Europe” by MOUNTAIN TRAIN will take most of the day.

Активност 3Ресторан

Активност 4Спа и велнес центар

Активност 5Фитнес центар

Активност 6Објекти за воден спорт

Мапа
Галерија