Хотел & Спа Тино Охрид

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

1046
Достапност : Во текот на целата година

Хотел & Спа Тино Охрид

0
За хотелот
  • Бесплатен Wi-Fi
  • Капацитет: 52 соби
  • Локација: Охрид

Хотелот Тино со поглед на езерото, нуди удобно сместување со бесплатен паркинг и безбедносни камери во Охрид. Употребата на Спа центарот е бесплатна. Се состои од џакузи, сауна и термална бања. Во хотелот има бесплатно Wi-Fi.

Рецепцијата е отворена 24 часа. Можете да ги искористите предностите на услугата за изнајмување автомобили или велосипеди на хотелот за да се прошетате и да ги видете локалните знаменитости. Ресторанот во Тино служи автентична италијанска и друга интернационална кујна.

Сместен на градскиот кеј на прекрасното Охридско Езеро, на само 150 метри од срцето на античкиот град Лихнидос; 16 километри од меѓународниот аеродром во Охрид. Во нашиот хотел со поглед на езерото, имаме 50 климатизирани соби, 2 апартмани, ресторан – 150 седишта, тераса – 150 седишта; удобно сместување на одлична локација. Достапен е бесплатен паркинг надвор од хотелот и безбедносни камери на јавните места. Во хотелот има и сала за состаноци со 60 места, опремени со проектор, микрофони и каква било техничка опрема на нашите гости. Со некој на рецепција 24 часа на ден, сите прашања што ги имате ќе се решат брзо и ефикасно. Нашата размена на валути и бесплатниот пристап до Интернет ќе бидат вредни услуги.

Време за пријавување

14:00 – 00:00

Време за одјавување

00:00 – 11:00

Вклучено

  • Бесплатно Wi-Fi
  • Бесплатен паркинг
  • Спа и велнес центар
  • Поглед кон езерото
  • Бар
Активности

Активност 1Плажа

Enjoy an orientation walk of Zurich’s OLD TOWN, Switzerland’s center of banking and commerce. Then, leave Zurich and start your Swiss adventure. You’ll quickly discover that Switzerland isn’t just home to the Alps, but also to some of the most beautiful lakes. First, stop at the foot of the Jura Mountains in the picturesque town of Biel, known as Bienne by French-speaking Swiss, famous for watch-making, and explore the historical center. Next, enjoy a scenic drive to lakeside Neuchâtel, dominated by the medieval cathedral and castle. Time to stroll along the lake promenade before continuing to stunning Geneva, the second-largest city in Switzerland, with its fantastic lakeside location and breathtaking panoramas of the Alps.

Активност 2Бар

An unforgettable trip to the high Alpine wonderland of ice and snow is the true highlight of a visit to Switzerland. Globus Local Favorite At an amazing 11,332 feet, the JUNGFRAUJOCH is Europe’s highest railway station. Jungfrau’s 13,642-foot summit was first ascended in 1811 and in 1912 the rack railway was opened. There are lots of things to do here: enjoy the ALPINE SENSATION, THE PANORAMA 360° EXPERIENCE, and the ICE PALACE. Also receive your JUNGFRAU PASSPORT as a souvenir to take home with you. The round trip to the “Top of Europe” by MOUNTAIN TRAIN will take most of the day.

Активност 3Ресторан

Активност 4Спа и велнес центар

Мапа
Галерија