Хотел Гранит – Охрид

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

894
Достапност : Во текот на целата година

Хотел Гранит – Охрид

0
За хотелот
  • Бесплатен Wi-Fi
  • Максимум капацитет: 119 лица
  • Локација: Охрид

Хотелот Гранит се наоѓа во областа Свети Стефан, на брегот на Охридското Езеро. Опкружен е со парк и има со приватна плажа. Хотелските капацитети вклучуваат базен, ресторан и бар. Климатизација, бесплатен Wi-Fi и бесплатен паркинг се достапни.

Хотелот се наоѓа недалеку од центарот на Охрид и неговите атракции. Црквата-пештера во Свети Стефан е оддалечена 1 км. Екскурзии до историски и културни споменици, како и фестивалски посети, може да се организираат во хотелот.

Можете да користите чадори, лежалки и чамци за веслање на плажа. Хотелот Гранит исто така нуди опрема и игралишта за тенис, кошарка и пинг-понг. Фитнес-центарот е отворен нон-стоп.

Различни интернационални јадења може да се пробаат во главниот ресторан на хотелот Бела сала, во кој има голема тераса на отворено. Кафе-барот на хотелот Гранит се состои од 70 места, опремен со сателитска ТВ.

Време за пријавување

12:00 – 18:00

Време за одјавување

11:00 – 12:00

Вклучено

  • Бесплатно Wi-Fi
  • Бесплатен паркинг
  • Ресторан
  • Бар
  • Приватна плажа
  • Базени
Активности

Активност 1Приватна плажа

Enjoy an orientation walk of Zurich’s OLD TOWN, Switzerland’s center of banking and commerce. Then, leave Zurich and start your Swiss adventure. You’ll quickly discover that Switzerland isn’t just home to the Alps, but also to some of the most beautiful lakes. First, stop at the foot of the Jura Mountains in the picturesque town of Biel, known as Bienne by French-speaking Swiss, famous for watch-making, and explore the historical center. Next, enjoy a scenic drive to lakeside Neuchâtel, dominated by the medieval cathedral and castle. Time to stroll along the lake promenade before continuing to stunning Geneva, the second-largest city in Switzerland, with its fantastic lakeside location and breathtaking panoramas of the Alps.

Активност 2Бар

An unforgettable trip to the high Alpine wonderland of ice and snow is the true highlight of a visit to Switzerland. Globus Local Favorite At an amazing 11,332 feet, the JUNGFRAUJOCH is Europe’s highest railway station. Jungfrau’s 13,642-foot summit was first ascended in 1811 and in 1912 the rack railway was opened. There are lots of things to do here: enjoy the ALPINE SENSATION, THE PANORAMA 360° EXPERIENCE, and the ICE PALACE. Also receive your JUNGFRAU PASSPORT as a souvenir to take home with you. The round trip to the “Top of Europe” by MOUNTAIN TRAIN will take most of the day.

Активност 3Ресторан

Активност 4Два базени

Мапа
Галерија