Вила Света Софија – Охрид

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

1042
Достапност : Во текот на целата година

Вила Света Софија – Охрид

0
За хотелот
  • Бесплатен Wi-Fi
  • Максимум капацитет: 13 лица
  • Локација: Охрид

Вила Света Софија е хотел, создаден да ви овозможи пријатно опкружување и релаксирачка атмосфера идеални за создавање трајни спомени. Лоциран во срцето на стариот дел на Охрид, во близина на езерото и црквата Света Софија нашиот хотел има прекрасна позиција за запознавање на убавините на Охрид. Надворешниот изглед на хотелот е комплетно дизајниран архитектонски да наликува на старите охридски куќи чиј препознатлив изглед е под заштита на УНЕСКО. Интериерот е декориран во традиционален, елегантен стил што е најдобро претставено преку рачноизработените дрвени резби како и рачно ткаени теписи, но исто така не изоставуваат и модерните технолошки уреди и прекрасни лустери од Мурано стакло. Вила Света Софија е рангирана “Број Еден Хотел во Југозападна Македонија“ според  TripAdvisor како и “Топ Избор Хотел во Македонија“ според  Lonely Planet.

Вила Света Софија има пет соби со максимален капацитет од 13 особи. Секоја соба е декорирана со особено внимание, со луксузен мебел како што се рачно ткаените килими, драпериите, прекривките и рачно изработените резби кои донесуваат елегантен допир во собите. Сите соби се опремени со врвни технолошки апарати како што се: персонални климатизери, централно греење, мини бар, телефони, бесплатен безжичен интернет, LCD телевизори со кабловски приклучок. Секоја соба има свој посебен тоалет опремен со модерен туш.
Од огромна важност е безбедноста на нашите гости која е загарантирана со противпожарните аларми кои се наоѓаат во сите соби на хотелот и се директно поврзани со рецепцијата и Противпожарната Станица – соодветно со скорешните Европски Безбедносни норми.

Време за пријавување

13:00 – 00:00

Време за одјавување

07:00 – 11:00

Вклучено

  • Бесплатно Wi-Fi
  • Бесплатен паркинг
  • Ресторан
  • Бар
  • Плажа
Активности

Активност 1Плажа

Enjoy an orientation walk of Zurich’s OLD TOWN, Switzerland’s center of banking and commerce. Then, leave Zurich and start your Swiss adventure. You’ll quickly discover that Switzerland isn’t just home to the Alps, but also to some of the most beautiful lakes. First, stop at the foot of the Jura Mountains in the picturesque town of Biel, known as Bienne by French-speaking Swiss, famous for watch-making, and explore the historical center. Next, enjoy a scenic drive to lakeside Neuchâtel, dominated by the medieval cathedral and castle. Time to stroll along the lake promenade before continuing to stunning Geneva, the second-largest city in Switzerland, with its fantastic lakeside location and breathtaking panoramas of the Alps.

Активност 2Бар

An unforgettable trip to the high Alpine wonderland of ice and snow is the true highlight of a visit to Switzerland. Globus Local Favorite At an amazing 11,332 feet, the JUNGFRAUJOCH is Europe’s highest railway station. Jungfrau’s 13,642-foot summit was first ascended in 1811 and in 1912 the rack railway was opened. There are lots of things to do here: enjoy the ALPINE SENSATION, THE PANORAMA 360° EXPERIENCE, and the ICE PALACE. Also receive your JUNGFRAU PASSPORT as a souvenir to take home with you. The round trip to the “Top of Europe” by MOUNTAIN TRAIN will take most of the day.

Активност 3Ресторан

Активност 4Стариот дел на градот Охрид

Мапа
Галерија