Вила Клиа – Охрид

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

840
Достапност : Во текот на целата година

Вила Клиа – Охрид

0
За хотелот
  • Бесплатен Wi-Fi
  • Максимум капацитет:
  • Локација: Охрид

Вила Клиа е луксузна вила и ресторан со 4 ѕвездички лоциран во месноста Лагадин на Охридското Езеро (Македонија), кој нуди квалитетна храна и сместување до плажа во премиум апартмани. Посетителите се добредојдени цела година, а врвот на сезоната е во текот на летото. Ова е семеен бизнис и ние сме горди што го истакнуваме фактот дека се однесуваме кон секој посетител со највисок квалитет на услуга.

 

Локацијата на Вила Клиа е совршена и за туристите кои сакаат да поминуваат повеќе време на плажа, како и за оние кои сакаат да ги истражуваат историските споменици, или да уживаат во културните настани, или да одат на планински пешачење. Сè е оддалечено само неколку минути!

 

Нашите пространи станови се удобни и функционални, со кревети, софи, фотелји, масички за кафе, купатила и кујни. Просториите се опремени и со ТВ, климатизери и климатизери. Балконите имаат маса со столчиња, и нудат одличен поглед кон Охридското Езеро и Националниот парк Галичица. Никогаш нема да ги заборавите зајдисонцето!

Време за пријавување

14:00 – 22:00

Време за одјавување

06:00 – 12:00

Вклучено

  • Бесплатно Wi-Fi
  • Бесплатен паркинг
  • Ресторан
  • Бар
  • Приватна плажа
Активности

Активност 1Детско игралиште

Enjoy an orientation walk of Zurich’s OLD TOWN, Switzerland’s center of banking and commerce. Then, leave Zurich and start your Swiss adventure. You’ll quickly discover that Switzerland isn’t just home to the Alps, but also to some of the most beautiful lakes. First, stop at the foot of the Jura Mountains in the picturesque town of Biel, known as Bienne by French-speaking Swiss, famous for watch-making, and explore the historical center. Next, enjoy a scenic drive to lakeside Neuchâtel, dominated by the medieval cathedral and castle. Time to stroll along the lake promenade before continuing to stunning Geneva, the second-largest city in Switzerland, with its fantastic lakeside location and breathtaking panoramas of the Alps.

Активност 2Бар

An unforgettable trip to the high Alpine wonderland of ice and snow is the true highlight of a visit to Switzerland. Globus Local Favorite At an amazing 11,332 feet, the JUNGFRAUJOCH is Europe’s highest railway station. Jungfrau’s 13,642-foot summit was first ascended in 1811 and in 1912 the rack railway was opened. There are lots of things to do here: enjoy the ALPINE SENSATION, THE PANORAMA 360° EXPERIENCE, and the ICE PALACE. Also receive your JUNGFRAU PASSPORT as a souvenir to take home with you. The round trip to the “Top of Europe” by MOUNTAIN TRAIN will take most of the day.

Активност 3Ресторан

Активност 4Приватна плажа

Мапа
Галерија