Вила СиВа – Охрид

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

1034
Достапност : Во текот на целата година

Вила СиВа – Охрид

0
За хотелот
  • Бесплатен Wi-Fi
  • Максимум капацитет:
  • Локација: Охрид

Вила СиВа е на 7 километри од градот Охрид и нуди отворен базен, детско игралиште и градина. Ова сместување за авто-угостителство има бесплатно WiFi и приватен паркинг. Сместувањето нуди софа, ТВ, балкон, внатрешна и надворешна трпезарија и добро опремена кујна. Бањите се опремени со туш. Имотот нуди градина, сезонски базен, поглед на планина и езеро. Гостите можат да користат скара, пегла и машина за перење алишта и исто така можат да уживаат во сончева тераса. Вила СиВа се наоѓа на 8 километри од Самоиловата тврдина и 8 километри од Античкиот театар во Охрид. Охридскиот аеродром е достапно на оддалеченост од 3 километри.

Време за пријавување

14:00 – 20:30

Време за одјавување

07:00 – 12:00

Вклучено

  • Бесплатно Wi-Fi
  • Бесплатен паркинг
  • Градина
  • Базен
Активности

Активност 1Базен

Enjoy an orientation walk of Zurich’s OLD TOWN, Switzerland’s center of banking and commerce. Then, leave Zurich and start your Swiss adventure. You’ll quickly discover that Switzerland isn’t just home to the Alps, but also to some of the most beautiful lakes. First, stop at the foot of the Jura Mountains in the picturesque town of Biel, known as Bienne by French-speaking Swiss, famous for watch-making, and explore the historical center. Next, enjoy a scenic drive to lakeside Neuchâtel, dominated by the medieval cathedral and castle. Time to stroll along the lake promenade before continuing to stunning Geneva, the second-largest city in Switzerland, with its fantastic lakeside location and breathtaking panoramas of the Alps.

Активност 2Градина

Мапа
Галерија