Вила Мише – Охрид

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

710
Достапност : Во текот на целата година

Вила Мише – Охрид

0
За хотелот
  • Бесплатен Wi-Fi
  • Максимум капацитет: 8 апартмани
  • Локација: Охрид

Вила Мише се наоѓа во непосредна близина на Националниот музеј Охрид и има сместување со градинарски поглед. Убавиот балкон ви овозможува да се чувствувате како да сте дома.

Имотот е на 1 км од Света Богородица Перивлепта и 1,5 км од Свети Јован Канео. Центарот на Охрид е оддалечен 2 км. Мешајте се со локалното население додека јадете во ресторанот Хотел Тино, кој се наоѓа на 5 минути пешачење од објектот. Античкиот театар на Охрид е на кратко пешачење од оваа вила.

Интернет со голема брзина, ТВ со рамен екран и сопствен балкон се предвидени во сите соби за гости. Секоја единица има тераса и целосна кујна со целиот потребен прибор. Имотот нуди фен, комплементарен тоалетен прибор и бањарки.

Машина за чај и кафе, фрижидер и машина за мраз може да се најдат во кујната, така што гостите можат да подготват свои оброци. Пристаништето е близу. Автомобили и велосипеди се достапни за изнајмување во објектот.

Време за пријавување

10:00 – 17:00

Време за одјавување

10:00 – 12:00

Вклучено

  • Бесплатно Wi-Fi
  • Бесплатен паркинг
  • Услуга за превоз од/до аеродром (бесплатно)
  • Градина
  • Изнајмување велосипеди и автомобили
  • Охридското езеро е оддалечено 100 метри
Активности

Активност 1Велосипедизам (изнајмување на велосипед)

Enjoy an orientation walk of Zurich’s OLD TOWN, Switzerland’s center of banking and commerce. Then, leave Zurich and start your Swiss adventure. You’ll quickly discover that Switzerland isn’t just home to the Alps, but also to some of the most beautiful lakes. First, stop at the foot of the Jura Mountains in the picturesque town of Biel, known as Bienne by French-speaking Swiss, famous for watch-making, and explore the historical center. Next, enjoy a scenic drive to lakeside Neuchâtel, dominated by the medieval cathedral and castle. Time to stroll along the lake promenade before continuing to stunning Geneva, the second-largest city in Switzerland, with its fantastic lakeside location and breathtaking panoramas of the Alps.

Активност 2Градина

An unforgettable trip to the high Alpine wonderland of ice and snow is the true highlight of a visit to Switzerland. Globus Local Favorite At an amazing 11,332 feet, the JUNGFRAUJOCH is Europe’s highest railway station. Jungfrau’s 13,642-foot summit was first ascended in 1811 and in 1912 the rack railway was opened. There are lots of things to do here: enjoy the ALPINE SENSATION, THE PANORAMA 360° EXPERIENCE, and the ICE PALACE. Also receive your JUNGFRAU PASSPORT as a souvenir to take home with you. The round trip to the “Top of Europe” by MOUNTAIN TRAIN will take most of the day.

Активност 3Изнајмување автомобил

Активност 4Охридското езеро е оддалечено 100 метри

Мапа
Галерија