Вила Метулеви – Охрид

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

673
Достапност : Во текот на целата година

Вила Метулеви – Охрид

0
За хотелот
  • Бесплатен Wi-Fi
  • Максимум капацитет:
  • Локација: Охрид

Се наоѓа во Охрид, 700 метри од плажата Сараиште, Вила Метулеви нуди климатизирано сместување и градина. На околу помалку од 1 км од пристаништето Охрид, имотот е исто така на 12 минути пешачење од плажата Лабино и нуди бесплатно WiFi. Атракциите во областа вклучуваат плажа Куба Либре, оддалечена 3,8 км или плажа Оревче, која се наоѓа на 15 км од имотот.

Во куќа за гости, сите соби вклучуваат работна маса, ТВ со рамен екран и приватна бања. Сите соби за гости имаат гардероба.

Вила Метулеви нуди тераса.

Ранохристијанската базилика, плажата Потпеш и црквата Свети Јован во Канео се популарни и интересни места во близина на вилата.

Време за пријавување

14:00 – 22:00

Време за одјавување

06:00 – 10:30

Вклучено

  • Бесплатно Wi-Fi
  • Бесплатен паркинг
  • Тераса
  • Градина
Активности

Активност 1Градина

Enjoy an orientation walk of Zurich’s OLD TOWN, Switzerland’s center of banking and commerce. Then, leave Zurich and start your Swiss adventure. You’ll quickly discover that Switzerland isn’t just home to the Alps, but also to some of the most beautiful lakes. First, stop at the foot of the Jura Mountains in the picturesque town of Biel, known as Bienne by French-speaking Swiss, famous for watch-making, and explore the historical center. Next, enjoy a scenic drive to lakeside Neuchâtel, dominated by the medieval cathedral and castle. Time to stroll along the lake promenade before continuing to stunning Geneva, the second-largest city in Switzerland, with its fantastic lakeside location and breathtaking panoramas of the Alps.

Активност 2Тераса

Мапа
Галерија