Вила Марта – Охрид

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

884
Достапност : Во текот на целата година

Вила Марта – Охрид

0
За хотелот
  • Бесплатен Wi-Fi
  • Максимум капацитет:
  • Локација: Охрид

Сместена во тивка област на националниот парк Галичица, на 15 минути пешачење од Охридското езеро и плажата, Вила Марта нуди неверојатен поглед на езерото и стариот град, бесплатнo WiFi, отворен базен, детско игралиште и 24-часовна рецепција. Бесплатни места за паркирање се достапни на локацијата.

Сите соби на Вила Марта доаѓаат со клима уред, приватна бања со туш и телевизор со рамен екран со кабелски канали. Покрај тоа, тие вклучуваат добро опремена кујна и балкон.

Ресторан и супермаркет може да се најдат на 750 метри од имотот, додека центарот на Охрид, кој има повеќе можности за јадење, е на 5-минутно возење.

Гостите во Вилата можат да изнајмат велосипед, шатл-служба на аеродром на барање и бесплатен простор за багаж. Автобуска станица е достапна на 7 минути возење со автомобил.

Предности: Отворен базен

Активности:

Пинг-понг , сауна, фитнес центар, изнајмување велосипеди

Интернет:

WiFi е достапно во сите области и е бесплатно.

Паркинг:

Бесплатно! Бесплатно приватно паркирање (потребна е резервација).

Шатл-служба (со доплата), аеродромски шатл (со доплата), 24-часовно пред бирото, соба за багаж, перење алишта, услуга за пеглање

Семејни соби

Време за пријавување

14:00 – 00:00

Време за одјавување

00:00 – 12:00

Вклучено

  • Бесплатно Wi-Fi
  • Бесплатен паркинг
  • 24/7 Рецепција
  • Базен
  • Сауна
  • Фитнес сала
  • Пинг-понг маса
Активности

Активност 1Базен

Enjoy an orientation walk of Zurich’s OLD TOWN, Switzerland’s center of banking and commerce. Then, leave Zurich and start your Swiss adventure. You’ll quickly discover that Switzerland isn’t just home to the Alps, but also to some of the most beautiful lakes. First, stop at the foot of the Jura Mountains in the picturesque town of Biel, known as Bienne by French-speaking Swiss, famous for watch-making, and explore the historical center. Next, enjoy a scenic drive to lakeside Neuchâtel, dominated by the medieval cathedral and castle. Time to stroll along the lake promenade before continuing to stunning Geneva, the second-largest city in Switzerland, with its fantastic lakeside location and breathtaking panoramas of the Alps.

Активност 2Сауна

Активност 3Фитнес сала

Активност 4Пинг-понг

Мапа
Галерија