Вила Идила – Охрид

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

911
Достапност : Во текот на целата година

Вила Идила – Охрид

0
За хотелот
  • Бесплатен Wi-Fi
  • Максимум капацитет:
  • Локација: Охрид

Сместена во мирна и тивка околина,во населбата Коњско, на само 5.5 км од центарот на градот, Вила ИДИЛА Ви овозможува да се одморите и да се чувствувате мирно и пријатно. Мирна атмосфера надвор од градската врева. Беспрекорната услуга, љубезноста и гастрономските специјалитети понудени од наша страна ќе Ви овозможат пријатен престој и незборавни моменти. Гостите на Вила Идила може да се послужат во целосно опремената заедничка кујна, или да го посетат блискиот ресторан. Најблискиот супермаркет е оддалечен само 150м.

Охридскиот Аеродром е на 15-минутно возење со автомобил. По  барање, вилата може да организира превоз до аеродромот.

Време за пријавување

14:00 – 21:00

Време за одјавување

06:00 – 10:00

Вклучено

  • Бесплатно Wi-Fi
  • Бесплатен паркинг
  • Тераса
  • Градина
Активности

Активност 1Градина

Enjoy an orientation walk of Zurich’s OLD TOWN, Switzerland’s center of banking and commerce. Then, leave Zurich and start your Swiss adventure. You’ll quickly discover that Switzerland isn’t just home to the Alps, but also to some of the most beautiful lakes. First, stop at the foot of the Jura Mountains in the picturesque town of Biel, known as Bienne by French-speaking Swiss, famous for watch-making, and explore the historical center. Next, enjoy a scenic drive to lakeside Neuchâtel, dominated by the medieval cathedral and castle. Time to stroll along the lake promenade before continuing to stunning Geneva, the second-largest city in Switzerland, with its fantastic lakeside location and breathtaking panoramas of the Alps.

Активност 2Тераса

Мапа
Галерија