Вила Европа – Струга

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

767
Достапност : Во текот на целата година

Вила Европа – Струга

0
Детали за објектот
  • Бесплатно Wi-Fi
  • Локација: Струга

Сместена во Струга, Вила Европа нуди сместувања на плажа на 18 минути пешачење од црквата Свети Georgeорѓи и има објекти како градина, бар и приватна област на плажа. Објектот има ресторан, 24-часовно пред биро и собна услуга, со бесплатно WiFi. Имотот обезбедува камериер за паркирање и размена на валути за гости.

А la carte појадок е достапен секое утро во хотелот. Вила Европа има тераса. Музејот на природата е на 1,9 км од сместувачкиот простор, додека манастирот Калишта е на 6,6 км од имотот.

Време за најавување

12:00

Време за одјавување

10:00

Вклучено

  • Бесплатно Wi-Fi
  • Бесплатен паркинг
  • Бар
  • Плажа
Активности

Активност 1Пливаање

We’ll meet at 4 p.m. at our hotel in Luzern (Lucerne) for a “Welcome to Switzerland” meeting. Then we’ll take a meandering evening walk through Switzerland’s most charming lakeside town, and get acquainted with one another over dinner together. Sleep in Luzern (2 nights). No bus. Walking: light.

Активност 2Обиколка на градот Охрид

Активност 3Пешачење

Мапа
Галерија