Вила Централ Палас – Охрид

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

689
Достапност : Во текот на целата година

Вила Централ Палас – Охрид

0
За хотелот
  • Бесплатен Wi-Fi
  • Максимум капацитет:
  • Локација: Охрид

Central Palace се наоѓа на прометна улица во центарот на Охрид и многу близу до главниот плоштад. Плажата е оддалечена само 100 м. Бесплатно Wi-Fi е достапно за секој гостин.

Секоја од климатизирани простории во Central Palace доаѓа со сопствено купатило и кабловска телевизија. Сите тие се светли и воздушни благодарение на прозорците. Некои соби имаат приватна тераса со панорамски поглед на езерото.

Во близина, гостите можат да шетаат по локалните улици, наредени со продавници и кафулиња. Атракциите во близина вклучуваат отворен пазар. Главната автобуска станица е на 700 метри оддалеченост и Охридскиот аеродром е на 15-минутно возење.

Време за пријавување

13:30 – 23:00

Време за одјавување

00:00 – 10:30

Вклучено

  • Бесплатно Wi-Fi
  • Бесплатен паркинг
  • Тераса
  • Плажа на само 100 метри
Активности

Активност 1Плажа на само 100 метри

Enjoy an orientation walk of Zurich’s OLD TOWN, Switzerland’s center of banking and commerce. Then, leave Zurich and start your Swiss adventure. You’ll quickly discover that Switzerland isn’t just home to the Alps, but also to some of the most beautiful lakes. First, stop at the foot of the Jura Mountains in the picturesque town of Biel, known as Bienne by French-speaking Swiss, famous for watch-making, and explore the historical center. Next, enjoy a scenic drive to lakeside Neuchâtel, dominated by the medieval cathedral and castle. Time to stroll along the lake promenade before continuing to stunning Geneva, the second-largest city in Switzerland, with its fantastic lakeside location and breathtaking panoramas of the Alps.

Активност 2Тераса

Мапа
Галерија