Вила Бисера – Охрид

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

1290
Достапност : Во текот на целата година

Вила Бисера – Охрид

0
За вилата
 • Бесплатен Wi-Fi
 • Максимум капацитет: 35 соби
 • Локација: Охрид

Луксузен одмор за телото и умот, опуштеното опкружување на Вила Бисера е идеално за да ја врати вашата благосостојба.

Овој луксузен boutique хотел со 4 ѕвездички е лоциран удобно во сопственото спокојно опкружување во една од најпознатите летни населби, Лагадин.

Тука може да се симнете во шумите, да го впиете сонцето и да уживате во инспиративниот поглед на Охридското езеро.

Се состои од 3 одделни вили со boutique архитектура: Сите имаат 2 спрата и се позиционирани многу блиску еден до друг. Големата градинарска лагуна го прави ова место „дом далеку од дома“ за гостите. Плус ќе ги најдете сите екстра мали детали што прават разлика.

Најмногу од сè, Вила Бисера е место каде можете да се опуштите, подмладите и едноставно да се забавувате со семејството, пријателите и оние што ги сакате.

Интимните станови на Вила Бисера се сублимистички елегантни и дизајнирани да го направат вашиот престој навистина незаборавен. Излезете од вашиот стан и уживајте во величествениот поглед на Охридското езеро од секоја точка во околината.

Распространета над азурните води на зачудувачкото Охридско езеро, луксузно реновираната Вила Бисера постои во склад со природниот свет околу неа. Вила Бисера зазема видно место во летото село „Лагадин“. Со својата позиција на врвот на ридот, Вила Бисера ужива во зачудувачките погледи на неверојатеното езеро во Охрид. Оваа оптимална локација, на само 7 километри од градот Охрид, нуди приватен и интимен амбиент далеку од толпата, каде плажата е оддалечена само  5 минути пешачење. Вилата е на патот кон монашкиот комплекс и црквата Свети Наум, сместено во мирно соседство од каде започнуваат најубавите плажи од страната на езерото. Откако ќе ги поминете тесните улици, вие сте на пат да ги почувствувате шумските предели и зачудувачки погледи на Охридското езеро.

Оддалеченост од: Град Охрид 7км, Охридски аеродром 15км, Манастир Свети Наум 23км, Скопје 180 км, Скопски аеродром 210 км, Битола 70км

 

Сместување:

 • Голем избор на соби со модерен дизајн и елегантен декор
 • Сите соби имаат тераси со поглед на езерото
 • Некои од собите вклучуваат кади со хидромасажа (џакузи)

 

Храна и пијалоци:

 • Во моментов има само еден бар-ресторан каде се сервира доручек. После тоа функционира како бар.

 

Интернет пристап:

 • Бесплатен Wi-Fi во сите соби и јавни места

 

Лифтови:

 • Во вилата нема лифтови

 

Појадок:

 • Појадокот се служи во бар-ресторанот покрај базенот

 

Продавници / околина:

 • Мини маркет и ресторан на 5 минутно пешачење од вилата во најблиската област.

 

Изнајмување автомобил:

 • Побарајте од рецепцијата да ви ги дадат сите неопходни информации за изнајмување на автомобил.

Време за пријавување

13:00 – 22:00

Време за одјавување

07:00 – 11:00

Вклучено

 • Бесплатно Wi-Fi
 • Бесплатен паркинг
 • Ресторан
 • Бар
 • Базен
 • Соби со поглед на езеро
 • Плажа во близина (5 минутно пешачење од објектот)
Активности

Активност 1Базен

Enjoy an orientation walk of Zurich’s OLD TOWN, Switzerland’s center of banking and commerce. Then, leave Zurich and start your Swiss adventure. You’ll quickly discover that Switzerland isn’t just home to the Alps, but also to some of the most beautiful lakes. First, stop at the foot of the Jura Mountains in the picturesque town of Biel, known as Bienne by French-speaking Swiss, famous for watch-making, and explore the historical center. Next, enjoy a scenic drive to lakeside Neuchâtel, dominated by the medieval cathedral and castle. Time to stroll along the lake promenade before continuing to stunning Geneva, the second-largest city in Switzerland, with its fantastic lakeside location and breathtaking panoramas of the Alps.

Активност 2Бар

An unforgettable trip to the high Alpine wonderland of ice and snow is the true highlight of a visit to Switzerland. Globus Local Favorite At an amazing 11,332 feet, the JUNGFRAUJOCH is Europe’s highest railway station. Jungfrau’s 13,642-foot summit was first ascended in 1811 and in 1912 the rack railway was opened. There are lots of things to do here: enjoy the ALPINE SENSATION, THE PANORAMA 360° EXPERIENCE, and the ICE PALACE. Also receive your JUNGFRAU PASSPORT as a souvenir to take home with you. The round trip to the “Top of Europe” by MOUNTAIN TRAIN will take most of the day.

Активност 3Ресторан

Активност 4Плажа во близина (5 минутно пешачење од објектот)

Активност 5Турнеја со брод

Активност 6АТВ Авантура

Мапа
Галерија