Вила Арте – Охрид

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

731
Достапност : Во текот на целата година

Вила Арте – Охрид

0
За хотелот
  • Бесплатен Wi-Fi
  • Максимум капацитет:
  • Локација: Охрид

Вила Арте се наоѓа во Охрид, на 8 минути пешачење од Охридското пристаниште. Оваа вила со 4 ѕвезди нуди заедничко лоби и бар. Вила Арте исто така нуди мала конференциска сала и подземен паркинг. Се наоѓа близу до популарните атракции како ранохристијанската базилика, Куќата на Робевци и црквата Света Марија Перивлепта.

Сите единици во хотелот нудат балкон, ТВ со рамен екран со кабелски канали, гардероба и биро. Приватна бања со туш и бесплатен тоалетен прибор е исто така вклучена. Бесплатно Wi-Fi е достапна во Бутик Вила Арте.

Доручек и  опции за појадок се достапни секое утро во вилата, на дополнителен надомест.

Црквата Света Марија Перивлепта е 1,1 км од хотелот. Најблискиот аеродром е Охридскиот аеродром, 10 км од Бутик Вила Арте.

Вила Арте е совршена комбинација на божествена и вештачка уметност, добредојдена за  сите што навистина уживаат во длабока убавина и ја ценат. Без разлика дали од Вашата тераса гледате едно од најстарите и најсините езера во светот или се одмарате покрај 30-те брилијантни слики на легендарниот македонски надреалист Васко Ташковски, расфрлани по sидовите на вилата, ќе лебдат ремек-дела на природата.

Вила Арте Ви нуди 18 луксузни апартмани, вклучувајќи 9 двокреветни соби, 2 двокреветни соби, 1 делуксна двокреветна соба со софа кревет, 2 јуниор апартмани, 1 студио, 1 Делукс студио, 2 апартмани со една спална соба.

 

Каква е употребата на врвните уметнички ремек-дела ако сите овие луксузи не се поткрепени со потребите на нашите гости? Па, за да го сториме тоа, се уверивме дека сите наши станови вклучуваат посебен тоалет и бања со туш и SOS повик, фрижидер, LCD екран со кабловска телевизија, бесплатен Wi-Fi, електричен котел, фен за коса, клима уред, модерен мебел и тераса. Вила Арте има и личен лифт, лоби, бар и ресторан за појадок, градина тераса, мала конференциска сала (до 30 лица), како и сопствен подземен паркинг.

Важно: престојот на вашите миленици не е услуга што ја нудиме. Нашата крајна цел е да обезбедиме мир и ред во куќата за вистинско празнично искуство за сите наши гости. Вилата исто така не нуди простории за пушачи. Вашите важни документи, вредни предмети и пари ќе бидат безбедни во сводот на приемот на Вила Арте. Во случај на оштетување на опремата во Вила Арте, таксата ќе се наплатува на исходот. Копчињата и електронските картички на становите треба да бидат оставени на приемот при напуштање на вилата.

Време за пријавување

14:00 – 00:00

Време за одјавување

00:00 – 11:00

Вклучено

  • Бесплатно Wi-Fi
  • Бесплатен паркинг
  • Тераса
  • Градина
Активности

Активност 1Градина

Enjoy an orientation walk of Zurich’s OLD TOWN, Switzerland’s center of banking and commerce. Then, leave Zurich and start your Swiss adventure. You’ll quickly discover that Switzerland isn’t just home to the Alps, but also to some of the most beautiful lakes. First, stop at the foot of the Jura Mountains in the picturesque town of Biel, known as Bienne by French-speaking Swiss, famous for watch-making, and explore the historical center. Next, enjoy a scenic drive to lakeside Neuchâtel, dominated by the medieval cathedral and castle. Time to stroll along the lake promenade before continuing to stunning Geneva, the second-largest city in Switzerland, with its fantastic lakeside location and breathtaking panoramas of the Alps.

Активност 2Тераса

Мапа
Галерија