Тино Паб & Бар – Охрид

(1 Рецензија)
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

1362
Достапност : Во текот на целата година

Тино Паб & Бар – Охрид

(1 Рецензија)
Детали за рестораноt
  • Бесплатен Wi-Fi
  • Капацитет:
  • Локација: Охрид

Со отварањето на “Tino’s pub & bar”, охридската ривиера доби нова угостителска понуда. Познатите содржини од овој бренд со долгогодишна угостителска традиција, како што се  хотел “Тино“ на охридскиот кеј и спа центарот во населбата Свети Стефан, менаџментот реши да ги надополни со новоотворениот угостителски објект – паб и бар.

“Наша идеја беше да понудиме нешто поразлично од тоа што до сега го нуди брендот „Тино“. Објектот ќе функционира во склоп на хотелот „Тино“ на охридскиот кеј и за нас лично претставува заокружување на една целина во угостителската понуда на нашиот бренд… ќе  има добра програма, квалитетна храна и препознатлива услуга. Цените за домашните и странските гости ќе бидат значително пониски“  изјави Борис Маркулески, сопственик на “Tino’s pub & bar”.

“Tino’s pub & bar” ќе се разликува од своите конкурентни и  по богатата забавна програма, посочува Маркулески.

Работно време

08:00 – 01:00

Услуги

  • Бесплатно Wi-Fi
  • Бар
  • Безалкохолни и алкохолни пијалоци
Активности

Активност 1Бар

Enjoy an orientation walk of Zurich’s OLD TOWN, Switzerland’s center of banking and commerce. Then, leave Zurich and start your Swiss adventure. You’ll quickly discover that Switzerland isn’t just home to the Alps, but also to some of the most beautiful lakes. First, stop at the foot of the Jura Mountains in the picturesque town of Biel, known as Bienne by French-speaking Swiss, famous for watch-making, and explore the historical center. Next, enjoy a scenic drive to lakeside Neuchâtel, dominated by the medieval cathedral and castle. Time to stroll along the lake promenade before continuing to stunning Geneva, the second-largest city in Switzerland, with its fantastic lakeside location and breathtaking panoramas of the Alps.

Активност 2Ноќен живот

An unforgettable trip to the high Alpine wonderland of ice and snow is the true highlight of a visit to Switzerland. Globus Local Favorite At an amazing 11,332 feet, the JUNGFRAUJOCH is Europe’s highest railway station. Jungfrau’s 13,642-foot summit was first ascended in 1811 and in 1912 the rack railway was opened. There are lots of things to do here: enjoy the ALPINE SENSATION, THE PANORAMA 360° EXPERIENCE, and the ICE PALACE. Also receive your JUNGFRAU PASSPORT as a souvenir to take home with you. The round trip to the “Top of Europe” by MOUNTAIN TRAIN will take most of the day.

Активност 3Безалкохолни и алкохолни пијалоци

Мапа
Галерија
1 Рецензија
Сортирај по:РејтингDate

Aleksandar

Family Traveller

Excellent!

октомври 2, 2020