Спомен куќа на браќа Миладинови – Струга

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

1591
Достапност : Во текот на целата година

Спомен куќа на браќа Миладинови – Струга

0
Детали
  • Локација: с. Вишни, Струшко

На местото на поранешната семејна куќа на славните браќа преродбеници од 19 век Димитар и Константин Миладинови, која изгорела во пожар, во родната Струга адаптиран е репрезентативен објект на автентичната струшка и македонска староградска архитектура.

Активности

Активност 1Разгледување

Активност 2Истражување

Мапа
Галерија