Sanja’s Microgreen – Охрид

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

695
Достапност : Во текот на целата година

Sanja’s Microgreen – Охрид

0
Детали за ресторанот
  • Локација: Охрид

Производство и продажба на микробилки. Микробилки се млади израстоци од зеленчук што се користат во исхраната. Овие култивирани видови се поголеми од клици, а помали од садници. Побогати се со хранливи состојки 4 до 40 пати од истите растителни видови и имаат големо влијание врз излачување на отрови и тески метали од телото, како и зајакнувањето на имунитетот. Микробилки имаат интензивен вкус, висока содржина на минерали и витамини, аминокиселини и протеини. Се јадат свежи со салати, различни супи, чорби и сендвичи

Работно време

Услуги

  • Микробилки
Активности

Активност 1Микробилки

Мапа
Галерија