Ресторан „Станица Оаза“ – Струга

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

1027
Достапност : Во текот на целата година

Ресторан „Станица Оаза“ – Струга

0
Детали за објектот
  • Бесплатен Wi-Fi
  • Локација: Струга
  • Капацитет: 80 лица
Токму тука на местото на некогашната Станица на вовчето Ќиро создаваме ново доживување за Стружани и сите добронамерници.
Ќиро ја донел преродбата во Струга во 1921 година, а Оаза ви носи гастрономска преродба во 2016 година.
Застанете на нашата Станица и заедно ќе патуваме низ светот на добрата храна.
Нашите перони се спремни да ги примат сите патници. Ќе се погрижиме да ги сочуваме и вашите куфери на тајните и љубовта.
Барате добра храна? Најдете ресторан. Барате одлична храна? Најдете ресторан каде јадат мештаните.
Ресторан Станица Оаза е скриено “богатство”,каде Стружани уживаат во вкусната храната, пријатниот амбиент и акустичната староградска музика.
Нашата храна идеално е споена со Македонските вина и го прави местото идеално за релаксација и уживање.
Дозволете нѝ вашиот претстој во Струга да го збогатиме и направиме посебен и незаборавен.

Работно време

Недела – четврток: 12:00 – 00:00

Петок – сабота: 12:00 – 01:00

Услуги

  • Бесплатно Wi-Fi
  • Безалкохолни и алкохолни пијалоци
  • Традиционална и интернационална кујна
Активности

Активност 1Храна

Активност 2Пијалоци

Активност 3Традиционална и интернационална кујна

Мапа
Галерија