Ресторан Две Лири – Ресен

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

1347
Достапност : Во текот на целата година

Ресторан Две Лири – Ресен

0
Детали за ресторанот
  • Бесплатен Wi-Fi
  • Капацитет: 150 седишта
  • Локација: Ресен

ДВЕ ЛИРИ е првиот отмен ресторан за вистинските мераклии. Ресторанот ДВЕ ЛИРИ со својата карактеристична кујна ве кани да дојдете и уживате во големиот избор на јадења. Кај нас може да добиете се: од предјадења и дневни специјалитети, чорби, гравче, сарми и други готвени јадења, старинско лепче, пинџур… до најмодерни специјалитети, печења, риба и морски плодови, сосеви, проследени со најквалитетни вина и десерти. Наши редовни гости се најголемите мераклии и боеми. Во менито на Ресторан ДВЕ ЛИРИ има голем избор на домашни и странски пијалоци, алкохолни и безалкохолни.

Ресторанот ДВЕ ЛИРИ е отворен на 11.05.2015 година во Ресен. За многу краток период за кој постоиме, ресторанот стана еден од омилените дестинации во градот Ресен, каде се одржуаат семејни веселби со најразлични поводи (свадби, крштевки, веридби, матурски и сл.) Ресторанот бил и е домаќин на многу веселби кои се од исклучителна важност за Вас.

ДВЕ ЛИРИ ви нуди прекрасен начин да го започнете денот, пријатно да го поминете својот деловен ручек или незаборавно да ја завршите вечерта со жива музика, со мајсторите на прекрасната македонска песна.

Можноста да се ужива во елегантниот ентериер и гастрономското искуство Ве очекува во секое време. Со гордост можеме да Ви соопштиме дека умееме да организираме веселба која ќе се памети и која во секој сегмент ќе биде исполнета со незаборавни моменти. Повелете да се уверите во нашата професионалност и доследност.

Она што не движи напред е посветеноста, во остварување на најпрефинетите желби и барања на нашиот највреден сегмент, а тоа се нашите гости. Успешноста е резултат на довербата на 4-те ѕвездички кои ги поседува Ресторан ДВЕ ЛИРИ. Искуството кое што ќе го добиете тука се разликува по беспрекорноста на услугата и посветеноста кон секој наш гостин.

Работно време

07:00 – 00:00

Услуги

  • Бесплатно Wi-Fi
  • Појадок
  • Ручек
  • Вечера
  • Безалкохолни и алкохолни пијалоци
  • Традиционална кујна
  • Медитеранска кујна
Активности

Активност 1Храна

Активност 2Пијалоци

Активност 3Ресторан

Мапа
Галерија