Ресторан Билјанини извори – Охрид

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

975
Достапност : Во текот на целата година

Ресторан Билјанини извори – Охрид

0
Детали за ресторанот
 • Бесплатен Wi-Fi
 • Капацитет: 500 седишта
 • Локација: Охрид

Сместен во близина на најпознатите и најпеените симболи на Охрид, Билјанини Извори (извори на Билјана), ресторанот Билјанини Извори нуди традиционална македонска и интернационална кујна.

Почувствувајте го уникатниот амбиент под рацете на охридското дрво „Цинар“ и ладната изворска вода и вкусете го виното со традиција, грозјето на македонското сонце, направено за уживање, задоволство и пријателство.

Ресторанот се наоѓа на само 1 километар од центарот на градот на познатите Билјанини извори и нуди можност за уживање во специјални моменти. Располага со капацитет од 100 седишта внатре и околу 400 седишта на терасата. Дел од ресторанот кој го разубавува амбиентот е реставрираниот најстар дрвен брод во градот, кој бил користен за истражување на езерото пред 80 години.

Единаесет метарскиот брод претставува најголемиот модел на брод во Македонија. Сликајте се со пиратскиот брод и напијте се пиво на палубата.

Работно време

08:00 – 00:00

Услуги

 • Бесплатно Wi-Fi
 • Појадок
 • Ручек
 • Вечера
 • Реставриран брод
 • Безалкохолни и алкохолни пијалоци
 • Традиционална кујна
 • Интернационална кујна
 • Во близина на Билјанините извори
Активности

Активност 1Храна

Enjoy an orientation walk of Zurich’s OLD TOWN, Switzerland’s center of banking and commerce. Then, leave Zurich and start your Swiss adventure. You’ll quickly discover that Switzerland isn’t just home to the Alps, but also to some of the most beautiful lakes. First, stop at the foot of the Jura Mountains in the picturesque town of Biel, known as Bienne by French-speaking Swiss, famous for watch-making, and explore the historical center. Next, enjoy a scenic drive to lakeside Neuchâtel, dominated by the medieval cathedral and castle. Time to stroll along the lake promenade before continuing to stunning Geneva, the second-largest city in Switzerland, with its fantastic lakeside location and breathtaking panoramas of the Alps.

Активност 2Во близина на Билјанините извори

An unforgettable trip to the high Alpine wonderland of ice and snow is the true highlight of a visit to Switzerland. Globus Local Favorite At an amazing 11,332 feet, the JUNGFRAUJOCH is Europe’s highest railway station. Jungfrau’s 13,642-foot summit was first ascended in 1811 and in 1912 the rack railway was opened. There are lots of things to do here: enjoy the ALPINE SENSATION, THE PANORAMA 360° EXPERIENCE, and the ICE PALACE. Also receive your JUNGFRAU PASSPORT as a souvenir to take home with you. The round trip to the “Top of Europe” by MOUNTAIN TRAIN will take most of the day.

Активност 3Ресторан

Активност 4Пијалоци

Активност 5Реставриран брод

Мапа
Галерија