Парк Дајмонд Апартмани – Охрид

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

987
Достапност : Во текот на целата година

Парк Дајмонд Апартмани – Охрид

0
За хотелот
  • Бесплатен Wi-Fi
  • Максимум капацитет: 13 соби
  • Локација: Охрид

 „Park Diamond“ апартманите имаат тениско игралиште и бар, активностите вклучуваат нуркање, пешачење и риболов. Местото има базен и бесплатно WiFi во сите соби.

 

Локација

Сместено на 2,9 километри од џамијата Али Паша, сместувањето нуди лесен пристап до црквата Свети Јован Канео, која се наоѓа во близина. Споменикот на Свети Наум од Охрид е на помалку од 2,6 километри од апартманите. Плажата Горица е лесно пристапна. Park Diamond е на 20-минутно возење од аеродромот во Охрид.

Соби

ЛЦД со рамен панел, приватен сеф и трпезарија се достапни во некои единици. Некои единици вклучуваат тераса за одмор. Сите спални соби имаат перници и постелнина. Бањата вклучува када и  туш, како и фен и бесплатен тоалетен прибор.

 

Јадење и пијалоци

Објекти за кујна се одликуваат со микробранови, електричен котел и кафе и чај.

 

Слободно време

Местото исто така нуди изнајмување автомобили и велосипеди.

 

Интернет

Безжичен интернет е достапен во собите за слободни.

 

Паркинг за гости

Сместувањето вклучува бесплатен приватен паркинг.

 

Број на соби: 13.

Време за пријавување

14:00 – 23:30

Време за одјавување

08:00 – 23:30

Вклучено

  • Бесплатно Wi-Fi
  • Бесплатен паркинг
  • Базен
  • Плажа
  • Градина
  • Тераса
  • Тениско игралиште
Активности

Активност 1Базен

Enjoy an orientation walk of Zurich’s OLD TOWN, Switzerland’s center of banking and commerce. Then, leave Zurich and start your Swiss adventure. You’ll quickly discover that Switzerland isn’t just home to the Alps, but also to some of the most beautiful lakes. First, stop at the foot of the Jura Mountains in the picturesque town of Biel, known as Bienne by French-speaking Swiss, famous for watch-making, and explore the historical center. Next, enjoy a scenic drive to lakeside Neuchâtel, dominated by the medieval cathedral and castle. Time to stroll along the lake promenade before continuing to stunning Geneva, the second-largest city in Switzerland, with its fantastic lakeside location and breathtaking panoramas of the Alps.

Активност 2Покрај плажа

Активност 3Градина

Активност 4Тераса

Активност 5Нуркање

Активност 6Пешачење

Активност 7Тенис

Мапа
Галерија