Занаетчија Маринов Дизајн – Охрид

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

1376
Достапност : Во текот на целата година

Занаетчија Маринов Дизајн – Охрид

0
Детали
  • Локација: Охрид

Ние сме семејството Маринови, со долга традиција на производство на производи од бакар и месинг. Нашата приказна започнува во 1913 година со производство на предмети за домаќинството, главно казани и тави. Како што минуваа годините, потребите на луѓето се менуваа. Третата и четвртата генерација на нашето семејство го трансформираше занаетот. Денес сме познати по создавањето уникатни сувенири, накит и практични украси за дома, како што се ламби и wallидни часовници. Длабоките корени ни дадоа важно и длабинско познавање на занаетот што нè квалификува да им овозможиме единствено искуство на нашите посетители. Мотивацијата за ова доаѓа од бесконечните можности што можеме да им ги понудиме на туристите!

Работно време

Изработки

  • Сувенири
Активности

Активност 1Сувенири

Мапа
Галерија