Лихнидос Сквер Апартмани – Охрид

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

898
Достапност : Во текот на целата година

Лихнидос Сквер Апартмани – Охрид

0
За хотелот
  • Бесплатен Wi-Fi
  • Максимум капацитет: 24 лица
  • Локација: Охрид

Хотелот „Лихнидос Сквер“ е сместен во срцето на град Охрид, на само 30 метри од Охридскиот плоштад и езерото, веднаш до стариот дел од градот со чиј уникатен изглед на стара Охридска градба, се вклопува во истиот, претставува идеално катче за одмор на секој посетител. Со сместувачки капацитет за 24 особи и сопствен ресторан за 170 посетители на летна тераса и 40 посетители во ресторанската сала. Ресторанот изобилува со специјалитети од риба и разни јадења. „Лихнидос Сквер“ може да одговори на потребите на сите оние кои би сакале да бидат дел од богатата листа на задоволни гости.

Време за пријавување

13:00 – 23:00

Време за одјавување

08:00 – 20:00

Вклучено

  • Бесплатно Wi-Fi
  • Бесплатен паркинг
  • Ресторан
  • Во центарот на Охрид
  • Стар дел на градот Охрид
Активности

Активност 1Во центарот на Охрид

Enjoy an orientation walk of Zurich’s OLD TOWN, Switzerland’s center of banking and commerce. Then, leave Zurich and start your Swiss adventure. You’ll quickly discover that Switzerland isn’t just home to the Alps, but also to some of the most beautiful lakes. First, stop at the foot of the Jura Mountains in the picturesque town of Biel, known as Bienne by French-speaking Swiss, famous for watch-making, and explore the historical center. Next, enjoy a scenic drive to lakeside Neuchâtel, dominated by the medieval cathedral and castle. Time to stroll along the lake promenade before continuing to stunning Geneva, the second-largest city in Switzerland, with its fantastic lakeside location and breathtaking panoramas of the Alps.

Активност 2Ресторан

Активност 3Стар дел на градот Охрид

Мапа
Галерија