Лејквју Хотел & Ресорт – Отешево, Ресен

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

1834
Достапност : Во текот на целата година

Лејквју Хотел & Ресорт – Отешево, Ресен

0
За хотелот
  • Бесплатен Wi-Fi
  • Максимум капацитет: 20 соби
  • Локација: Отешево, Ресен

Објектот Lakeview Hotel & Resort  нуди à-la-carte ресторан и приватна плажа на тивка локација на брегот на езерото Голема Преспа во Отешево. Достапно е бесплатно Wi-Fi и на располагање е  бесплатен паркинг.

 

Сите соби во хотелот и ресорт Lakeview имаат балкон и простор за седење со софа. Некои соби имаат поглед кон езерото. Постои приватна бања со туш и бесплатнен тоалетен прибор во секоја соба.

 

Специјален план за јадење и пакети за ручек се достапни на барање во ресторанот на самото место. За најмладите гости, достапно е детско игралиште.

 

Lakeview Hotel & Resort располага со градина, тераса и бар. Други објекти вклучуваат објекти за спортови на вода, објекти за состаноци и заеднички салон. Може да  уживате во различни активности во хотелот и во областа на хотелот, како што се риболов и пешачење.

 

Охридскиот аеродром е оддалечен 46 км. Стариот град на Охрид е оддалечен на  40-минутно возење од објектот.

Време за пријавување

14:00 – 00:00

Време за одјавување

00:00 – 11:00

Вклучено

  • Бесплатно Wi-Fi
  • Бесплатен паркинг
  • Ресторан
  • Бар
  • Приватна плажа
  • Пикадо, билијард и пинг-понг
  • Одбојкарски терен
Активности

Активност 1Приватна плажа

Enjoy an orientation walk of Zurich’s OLD TOWN, Switzerland’s center of banking and commerce. Then, leave Zurich and start your Swiss adventure. You’ll quickly discover that Switzerland isn’t just home to the Alps, but also to some of the most beautiful lakes. First, stop at the foot of the Jura Mountains in the picturesque town of Biel, known as Bienne by French-speaking Swiss, famous for watch-making, and explore the historical center. Next, enjoy a scenic drive to lakeside Neuchâtel, dominated by the medieval cathedral and castle. Time to stroll along the lake promenade before continuing to stunning Geneva, the second-largest city in Switzerland, with its fantastic lakeside location and breathtaking panoramas of the Alps.

Активност 2Бар

An unforgettable trip to the high Alpine wonderland of ice and snow is the true highlight of a visit to Switzerland. Globus Local Favorite At an amazing 11,332 feet, the JUNGFRAUJOCH is Europe’s highest railway station. Jungfrau’s 13,642-foot summit was first ascended in 1811 and in 1912 the rack railway was opened. There are lots of things to do here: enjoy the ALPINE SENSATION, THE PANORAMA 360° EXPERIENCE, and the ICE PALACE. Also receive your JUNGFRAU PASSPORT as a souvenir to take home with you. The round trip to the “Top of Europe” by MOUNTAIN TRAIN will take most of the day.

Активност 3Ресторан

Активност 5Пикадо, билијард и пинг-понг

Активност 6Спорт - Одбојка

Мапа
Галерија