Камп Рино – с. Калишта, Струга

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

1005
Достапност : Во текот на целата година

Камп Рино – с. Калишта, Струга

0
Детали за кампот
  • Бесплатно Wi-Fi
  • Максимум луѓе: 60
  • Локација: Струга

Кампот се наоѓа во тивка природна околина покрај Охридското Езеро и на околу 3 километри од Струга, а 16 километри од градот Охрид. Тоа е семеен камп со проширен простор кој е безбеден за деца. Имаме место за околу 50 до 60 шатори или приколки. Со поле директно до езерото, обезбедување потивок, мирен престој. Околу кампувањето можете да пешачите, да посетите некој од градовите, да отидете на пливање или риболов со нашиот веслачки веслач. Уживајте!

Нови, луксузни тоалети и тушеви.

Ние прифаќаме групи за резервации со карвански клубови, планинари, извиднички групи.

Ние се гордееме што ги дочекуваме гостите во нашиот камп и ги третираме како семејство. Обезбедуваме пријатна, релаксирачка атмосфера и пријателска услуга за да создадеме незаборавен престој. Кампот Рино им нуди на гостите на денот на пристигнување бесплатно кафе, чај или ракија, исто така секое утро бесплатно кафе. Рино е отворен цела година. Нашето 14-годишно искуство со работа со туристи го прави нашиот персонал попрофесионален, објаснувајќи им повеќе за туристичките области, македонската култура, традиција и историја. Ние правиме обиколка околу Охридското Езеро со автомобил, во посета на античкиот град во Охрид, старите римски цркви, замокот и античкиот театар , исто така, музејот на вода и црквите Свети Наум и изворската вода. Уживање во погледот од Националниот парк Галичица, неверојатно и релаксирачко место, минувајќи ја албанската граница околу Охридското Езеро, истражување на убавината на природата се само дел од активностите кои ги нудиме.

Кампот и караванот Рино е заштитено, мало и убаво место директно на вода што го прави едно од најдобрите места со неверојатен поглед на Охридското Езеро. Нашиот семеен камп се наоѓа во селото Калишта, град Струга, близу до границата со Албанија и Македонија.

Истражете и уживајте во низа активности засновани на вода и копно или опуштете се на оваа навистина идилична локација која е призната како место со извонредна природна убавина.

Нашето кампување обезбедува низа активности погодни за сите возрасти и способности, испробајте нешто ново на вашиот одмор во Кампот Рино и пробајте кајак, риболов, пешачење или возење велосипед.

Ние исто така нудиме патување околу Охридското Езеро. Постојат многу убави места околу Охридското Езеро, како што се Националниот парк Планина Галичица, Музеј на вода, река Црн Дрим, антички град Охрид итн.

Најблиската црква Св. Богородица, која е изградена во 14 век е оддалечена  само 1 км од кампот и има неверојатен поглед кон езерото.

Можете да изнајмите брод за да одите во следните градови како Охрид, Струга, Пештани.

 

 

Време за најавување

07:00 – 12:00

Време за одјавување

10:00 – 11:00

Вклучено

  • Бесплатно Wi-Fi
  • Бесплатен паркинг
  • Бар
  • Плажа
Активности

Активност 1Пливаање

We’ll meet at 4 p.m. at our hotel in Luzern (Lucerne) for a “Welcome to Switzerland” meeting. Then we’ll take a meandering evening walk through Switzerland’s most charming lakeside town, and get acquainted with one another over dinner together. Sleep in Luzern (2 nights). No bus. Walking: light.

Активност 2Риболов

Enjoy an orientation walk of Zurich’s OLD TOWN, Switzerland’s center of banking and commerce. Then, leave Zurich and start your Swiss adventure. You’ll quickly discover that Switzerland isn’t just home to the Alps, but also to some of the most beautiful lakes. First, stop at the foot of the Jura Mountains in the picturesque town of Biel, known as Bienne by French-speaking Swiss, famous for watch-making, and explore the historical center. Next, enjoy a scenic drive to lakeside Neuchâtel, dominated by the medieval cathedral and castle. Time to stroll along the lake promenade before continuing to stunning Geneva, the second-largest city in Switzerland, with its fantastic lakeside location and breathtaking panoramas of the Alps.

Активност 3Обиколка на градот Охрид

Our morning drive takes us from Swiss lakes to Swiss Army. At the once-secret Swiss army bunker at Fortress Fürigen, we’ll see part of the massive defense system designed to keep Switzerland strong and neutral. Afterward, a short drive into the countryside brings us to the charming Alpine village of Engelberg, our picturesque home for the next two days. We’ll settle into our lodge then head out for an orientation walk. Our stroll through the village will end at the Engelberg Abbey, a Benedictine monastery with its own cheese-making operation. You’ll have free time to wander back before dinner together. Sleep in Engelberg (2 nights). Bus: 1 hr. Walking: light.

Активност 4Патување низ езерото со брод

An unforgettable trip to the high Alpine wonderland of ice and snow is the true highlight of a visit to Switzerland. Globus Local Favorite At an amazing 11,332 feet, the JUNGFRAUJOCH is Europe’s highest railway station. Jungfrau’s 13,642-foot summit was first ascended in 1811 and in 1912 the rack railway was opened. There are lots of things to do here: enjoy the ALPINE SENSATION, THE PANORAMA 360° EXPERIENCE, and the ICE PALACE. Also receive your JUNGFRAU PASSPORT as a souvenir to take home with you. The round trip to the “Top of Europe” by MOUNTAIN TRAIN will take most of the day.

Активност 5Изнајмување кајак

It’s market day in Lausanne! Enjoy browsing and packing a picnic lunch for our 11 a.m. boat cruise on Lake Geneva. A few miles down-shore we’ll dock at Château de Chillon, where we’ll have a guided tour of this delightfully medieval castle on the water. On our way back we’ll take time to peek into the vineyards surrounding Lutry before returning to Lausanne. Boat: 2 hrs. Bus: 1 hr. Walking: moderate.

Активност 6Пешачење

Активност 7Велосипедизам

Мапа
Галерија