Ресторан Кај Каневче – Охрид

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

2014
Достапност : Во текот на целата година

Ресторан Кај Каневче – Охрид

0
Детали за ресторанот
 • Бесплатен Wi-Fi
 • Капацитет:
 • Локација: Охрид

Ресторанот Кај Каневче е место кое е создадено за да обезбеди релаксирачка, интимна атмосфера за гостите.

Комбинацијата на уникатен поглед кон Охридското езеро во текот на целиот ден, црквата Свети Јован Канео, звукот на чамците, вкусот на свежата риба од езерото, вкусот на традиционалната охридска кујна, свежи салати, вкусот на македонското вино и пријателската услуга оставаат незаборавно пријатно искуство.

Ресторан Кај Каневче ви нуди традиционална македонска храна, риби и рибни специјалитети. Со прекрасен поглед на Охридското Езеро, ова место ја има една од најдобрите локации во градот. Терасата е поставена на вода, што го прави искуството за јадење тука уште подобро, но ако сакате маса надвор, ви препорачуваме да ја резервирате однапред. Во ресторанот се служат извонредни македонски јадења и има одлично веганско мени, а доколку не можете да одлучите, вашиот келнер ќе ви помогне со некои препораки.

Работно време

10:00 – 00:00

Услуги

 • Бесплатно Wi-Fi
 • Појадок
 • Ручек
 • Вечера
 • Бар
 • Безалкохолни и алкохолни пијалоци
 • Традиционална кујна
 • Веганско мени
Активности

Активност 1Храна

Enjoy an orientation walk of Zurich’s OLD TOWN, Switzerland’s center of banking and commerce. Then, leave Zurich and start your Swiss adventure. You’ll quickly discover that Switzerland isn’t just home to the Alps, but also to some of the most beautiful lakes. First, stop at the foot of the Jura Mountains in the picturesque town of Biel, known as Bienne by French-speaking Swiss, famous for watch-making, and explore the historical center. Next, enjoy a scenic drive to lakeside Neuchâtel, dominated by the medieval cathedral and castle. Time to stroll along the lake promenade before continuing to stunning Geneva, the second-largest city in Switzerland, with its fantastic lakeside location and breathtaking panoramas of the Alps.

Активност 2Поглед кон Охридското езеро

An unforgettable trip to the high Alpine wonderland of ice and snow is the true highlight of a visit to Switzerland. Globus Local Favorite At an amazing 11,332 feet, the JUNGFRAUJOCH is Europe’s highest railway station. Jungfrau’s 13,642-foot summit was first ascended in 1811 and in 1912 the rack railway was opened. There are lots of things to do here: enjoy the ALPINE SENSATION, THE PANORAMA 360° EXPERIENCE, and the ICE PALACE. Also receive your JUNGFRAU PASSPORT as a souvenir to take home with you. The round trip to the “Top of Europe” by MOUNTAIN TRAIN will take most of the day.

Активност 3Ресторан

Активност 4Пијалоци

Активност 5Црква Св. Јован Канео

Мапа
Галерија