Кафе бар Ликвид – Охрид

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

920
Достапност : Во текот на целата година

Кафе бар Ликвид – Охрид

0
Детали за ресторанот
  • Бесплатен Wi-Fi
  • Капацитет:
  • Локација: Охрид

Добредојдени сте на местото што нуди комплетно доживување на антички Охрид. Liquid Café Bar се наоѓа на самиот брег на Охридското Езеро во подножјето на стариот град. Нуди релаксирачка атмосфера во текот на денот и забави во текот на ноќта. Современиот амбиент и звукот на брановите се комбинација што ќе ги задоволи сите ваши сетила и ќе ве доведе до мистичноста на античкиот град.

Познати личности, меѓу кои писатели, боеми и интелектуалци, меѓу другите, секој ден го посетуваат кафе барот Ликвид за да размислат за Охридското Езеро, несомнено едно од најневеројатните и најпрекрасните езера на Планетата Земја. Посетете нѐ; одморете се од секојдневната монотонија и запловете со обновена енергија во новиот ден.

Работно време

08:00 – 01:00

Услуги

  • Бесплатно Wi-Fi
  • Бар
  • Безалкохолни и алкохолни пијалоци
  • Кафе
Активности

Активност 1Бар

Enjoy an orientation walk of Zurich’s OLD TOWN, Switzerland’s center of banking and commerce. Then, leave Zurich and start your Swiss adventure. You’ll quickly discover that Switzerland isn’t just home to the Alps, but also to some of the most beautiful lakes. First, stop at the foot of the Jura Mountains in the picturesque town of Biel, known as Bienne by French-speaking Swiss, famous for watch-making, and explore the historical center. Next, enjoy a scenic drive to lakeside Neuchâtel, dominated by the medieval cathedral and castle. Time to stroll along the lake promenade before continuing to stunning Geneva, the second-largest city in Switzerland, with its fantastic lakeside location and breathtaking panoramas of the Alps.

Активност 2Ноќен живот

An unforgettable trip to the high Alpine wonderland of ice and snow is the true highlight of a visit to Switzerland. Globus Local Favorite At an amazing 11,332 feet, the JUNGFRAUJOCH is Europe’s highest railway station. Jungfrau’s 13,642-foot summit was first ascended in 1811 and in 1912 the rack railway was opened. There are lots of things to do here: enjoy the ALPINE SENSATION, THE PANORAMA 360° EXPERIENCE, and the ICE PALACE. Also receive your JUNGFRAU PASSPORT as a souvenir to take home with you. The round trip to the “Top of Europe” by MOUNTAIN TRAIN will take most of the day.

Активност 3Безалкохолни и алкохолни пијалоци

Мапа
Галерија