Хотел Свети Стефан – Охрид

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

759
Достапност : Во текот на целата година

Хотел Свети Стефан – Охрид

0
За хотелот
  • Бесплатен Wi-Fi
  • Максимум капацитет: 12 соби
  • Локација: нас. Св. Стефан - Охрид

Хотел “Св.Стефан” е модерно изграден, нов бисер на охридската ривиера, лоциран на најатрактивниот дел од охридското крајбрежје во туристичкиот комплекс “Св.Стефан”. Хотелот има сопствена плажа опремена со лежалки, чадори и послуга на самиот брег. Располага со луксузно опремени соби со прекрасен поглед на Охридското Езеро.
Во состав на хотелот се наоѓа националниот ресторан “Македонска куќа”. Располага со затворен дел и летна тераса со вкупен капацитет од 450 седишта.
Хотел “Св.Стефан” се наоѓа на 5км од центарот на градот, во населбата Св.Стефан, на самиот брег на едно од најстарите езера во Светот – Охридското Езеро.

Време за пријавување

14:00 – 00:00

Време за одјавување

00:00 – 12:00

Вклучено

  • Бесплатно Wi-Fi
  • Бесплатен паркинг
  • Ресторан
Активности
Мапа
Галерија