Хотел Су Охрид

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

989
Достапност : Во текот на целата година

Хотел Су Охрид

0
За хотелот
  • Бесплатен Wi-Fi
  • Максимум луѓе:
  • Локација: Охрид

Хотелот СУ се наоѓа на тивка и мирна локација во првиот ред до брегот на Охридското Езеро, на само 8 минути пешачење од центарот на Охрид. Тој нуди елегантен ресторан со феноменален поглед на Охридското Езеро и градот.

Ресторанот располага со 40 места и нуди пријатен амбиент каде можете да уживате во локални и меѓународни специјалитети. Со претходна резервација, персоналот може да организира разни видови на коктел-забави, свадби и други прослави за вас.

Хотел СУ исто така нуди бар сместен на 1 кат каде што можете да пиете кафе и да уживате во погледот на прекрасната околина. Барот има 46 места за седење. Покрај тоа, тој нуди голема затворена дневна област од 100 м2 и пространа тераса на отворено.

Сместени на идеална локација на самиот брег од Охридското езеро, нашите соби се дизајнирани за да ви обезбедат најголема удобност и уживање во престојот. Доживејте еден поинаков начин на патување и истражете го „Балканскиот Бисер“ преку уникатното искуство кое ќе го добиете во нашиот хотел. Сите наши соби нудат неверојатен поглед на историскиот стар дел од градот Охрид и на бескрајните синила на водите од Охридското езеро, едно од најбистрите езера во светот.

За да го заштитиме здравјето на сите кои престојуваат во нашиот хотел секоја соба се дезинфицира со специјалниот UV Guard пред пристигнувањето на гостите, а секоја вечер по затворањето истата дезинфекција се прави и во нашиот Liquid Boutique Bar & Kitchen at Su Hotel, како и Su Rooftop Restaurant! 

Нашето семејство со години напорно работи и вложува за да донесе квалитет во туристичката понуда во преубавиот Охрид, град заштитен од УНЕСКО како светско наследство. Како резултат на нашата пасија за патувања и желбата да донесеме уникатно патувачко искуство за секој гостин, го проширивме нашето Су Холдинг семејство со новиот Су Хотел. Од внатрешниот изглед на секоја соба, до внимателно избраните менија во ресторанот и барот, ние се потрудивме да ги пренесеме нашите срца во сѐ она што го правиме, нудејќи им го најдоброто на нашите гости.

Време за пријавување

14:00 – 23:30

Време за одјавување

07:00 – 11:00

Вклучено

  • Бесплатно Wi-Fi
  • Бесплатен паркинг
  • Бар
  • Приватна плажа
  • Појадок
  • Поглед кон езерото
Активности

Активност 1Приватна плажа

Enjoy an orientation walk of Zurich’s OLD TOWN, Switzerland’s center of banking and commerce. Then, leave Zurich and start your Swiss adventure. You’ll quickly discover that Switzerland isn’t just home to the Alps, but also to some of the most beautiful lakes. First, stop at the foot of the Jura Mountains in the picturesque town of Biel, known as Bienne by French-speaking Swiss, famous for watch-making, and explore the historical center. Next, enjoy a scenic drive to lakeside Neuchâtel, dominated by the medieval cathedral and castle. Time to stroll along the lake promenade before continuing to stunning Geneva, the second-largest city in Switzerland, with its fantastic lakeside location and breathtaking panoramas of the Alps.

Активност 2Бар

An unforgettable trip to the high Alpine wonderland of ice and snow is the true highlight of a visit to Switzerland. Globus Local Favorite At an amazing 11,332 feet, the JUNGFRAUJOCH is Europe’s highest railway station. Jungfrau’s 13,642-foot summit was first ascended in 1811 and in 1912 the rack railway was opened. There are lots of things to do here: enjoy the ALPINE SENSATION, THE PANORAMA 360° EXPERIENCE, and the ICE PALACE. Also receive your JUNGFRAU PASSPORT as a souvenir to take home with you. The round trip to the “Top of Europe” by MOUNTAIN TRAIN will take most of the day.

Активност 3Ресторан

Мапа
Галерија