Хотел & Спа Тино – Св.Стефан – Охрид

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

1046
Достапност : Во текот на целата година

Хотел & Спа Тино – Св.Стефан – Охрид

0
За хотелот
 • Бесплатен Wi-Fi
 • Максимум капацитет:
 • Локација: Охрид

Хотелот Тино Свети Стефан е романтичен хотел кој се наоѓа на брегот на Охридското езеро. Нуди климатизација во просториите, бесплатно Wi-Fi.

Хотелот располага со 24-часовна рецепција, складирање на багаж и експресно најавување и одјавување. Плус, гостите можат да уживаат во базенот и лаунџот, што го направија овој хотел популарен избор кај патниците кои го посетуваат Охрид. За гостите со возило, достапен е бесплатен паркинг.

Сите удобно опремени единици за сместување имаат балкон, ТВ со рамен екран и минибар. Тие имаат приватна бања. Покрај горенаведеното, апартманите имаат и простор за седење.

Вкусен појадок се служи секое утро во хотелот. Вечера се служи во ресторанот на самото место. Собна услуга е исто така достапна.

Велнес центарот на хотелот вклучува базен во затворен и отворен простор, сауна, амам и фитнес центар. Масажи може да се организира на барање и на дополнителна цена.

Дополнителни удобности вклучуваат пинг-понг маса и чување на багаж. Охридскиот антички театар е на 4 км од хотелот Тино Свети Стефан. Охридскиот аеродром е оддалечен помалку од 12 км.

Време за пријавување

14:00 – 00:00

Време за одјавување

07:00 – 11:00

Вклучено

 • Бесплатно Wi-Fi
 • Бесплатен паркинг
 • Ресторан
 • Бар
 • Приватна плажа
 • Внатрешни и надворешни базени
 • Спа и велнес центар
 • Пинг-понг маса
Активности

Активност 1Плажа

Enjoy an orientation walk of Zurich’s OLD TOWN, Switzerland’s center of banking and commerce. Then, leave Zurich and start your Swiss adventure. You’ll quickly discover that Switzerland isn’t just home to the Alps, but also to some of the most beautiful lakes. First, stop at the foot of the Jura Mountains in the picturesque town of Biel, known as Bienne by French-speaking Swiss, famous for watch-making, and explore the historical center. Next, enjoy a scenic drive to lakeside Neuchâtel, dominated by the medieval cathedral and castle. Time to stroll along the lake promenade before continuing to stunning Geneva, the second-largest city in Switzerland, with its fantastic lakeside location and breathtaking panoramas of the Alps.

Активност 2Бар

An unforgettable trip to the high Alpine wonderland of ice and snow is the true highlight of a visit to Switzerland. Globus Local Favorite At an amazing 11,332 feet, the JUNGFRAUJOCH is Europe’s highest railway station. Jungfrau’s 13,642-foot summit was first ascended in 1811 and in 1912 the rack railway was opened. There are lots of things to do here: enjoy the ALPINE SENSATION, THE PANORAMA 360° EXPERIENCE, and the ICE PALACE. Also receive your JUNGFRAU PASSPORT as a souvenir to take home with you. The round trip to the “Top of Europe” by MOUNTAIN TRAIN will take most of the day.

Активност 3Ресторан

Активност 43 базени - внатрешни и надворешни

Активност 5Спа и велнес центар

Активност 6Пинг-понг

Мапа
Галерија