Хотел & Спа Инекс Олгица – Охрид

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

1344
Достапност : Во текот на целата година

Хотел & Спа Инекс Олгица – Охрид

0
За хотелот
 • Бесплатен Wi-Fi
 • Максимум капацитет:
 • Локација: Охрид

Хотел Инекс Олгица е уникатен хотел на Охридското крајбрежје со историја долга половина век.

Хотел Инекс Олгица е лоциран покрај самото Охридско Езеро на патот кон манастирот Св.Наум, на само 4км од Охрид и 12км од Охридскиот аеродром.

На гостите им е на располагање бесплатно WiFi и бесплатен паркинг на. Хотелот нуди бесплатна употреба на базен и спа услуги, како што се сауна и парна бања. Масажи се достапни со дополнителни трошоци.

Сите соби се климатизирани и имаат кабловска телевизија и минибар. Приватната бања е опремена со туш и када. Гостите можат да користат фен и бесплатен тоалетен прибор. Некои соби имаат поглед кон езерото.

Инекс Олгица Хотел & СПА има сала за аперитив и ресторан кој служи најразлични национални специјалитети. Терасата е на располагање на гостите. На 5 минути возење од хотелот, во центарот на Охрид, има различни ресторани, намирници и места за забава.

За секоја прилика… прослава, деловна средба, бизнис, коктел, семејна веселба, сметајте на беспрекорната услуга на целокупниот наш тим

,,Ја враќаме насмевката на Вашите лица,,.

 

Нашите награди:

WORLDCOB-World Confederation of Businesses

THE BIZZ AMERICA 2014

GLOBAL TRADE LEADERS’ CLUB

PEACE CORPS MACEDONIA

ARM-R.MACEDONIA

US-ADRIATIC CHARTER

DUTCH CHAMBER OF COMMERCE IN MACEDONIA

Време за пријавување

14:00 – 00:00

Време за одјавување

00:00 – 10:00

Вклучено

 • Бесплатно Wi-Fi
 • Бесплатен паркинг
 • Ресторан
 • Бар
 • Базен
 • Приватна плажа
 • Спа центар
 • Парна бања
 • Сауна
 • Фитнес центар
Активности

Активност 1Базен

Enjoy an orientation walk of Zurich’s OLD TOWN, Switzerland’s center of banking and commerce. Then, leave Zurich and start your Swiss adventure. You’ll quickly discover that Switzerland isn’t just home to the Alps, but also to some of the most beautiful lakes. First, stop at the foot of the Jura Mountains in the picturesque town of Biel, known as Bienne by French-speaking Swiss, famous for watch-making, and explore the historical center. Next, enjoy a scenic drive to lakeside Neuchâtel, dominated by the medieval cathedral and castle. Time to stroll along the lake promenade before continuing to stunning Geneva, the second-largest city in Switzerland, with its fantastic lakeside location and breathtaking panoramas of the Alps.

Активност 2Бар

An unforgettable trip to the high Alpine wonderland of ice and snow is the true highlight of a visit to Switzerland. Globus Local Favorite At an amazing 11,332 feet, the JUNGFRAUJOCH is Europe’s highest railway station. Jungfrau’s 13,642-foot summit was first ascended in 1811 and in 1912 the rack railway was opened. There are lots of things to do here: enjoy the ALPINE SENSATION, THE PANORAMA 360° EXPERIENCE, and the ICE PALACE. Also receive your JUNGFRAU PASSPORT as a souvenir to take home with you. The round trip to the “Top of Europe” by MOUNTAIN TRAIN will take most of the day.

Активност 3Ресторан

Активност 4Приватна плажа

Активност 5Спа центар (парна бања, сауна, базен)

Активност 6Фитнес центар

Мапа
Галерија