Hotel Royal View – Охрид

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

736
Достапност : Во текот на целата година

Hotel Royal View – Охрид

0
За хотелот
  • Бесплатен Wi-Fi
  • Локација: Охрид

Royal View – Вила и ресторан е семеен објект и е во сопственост на семејството. Сопствениците (Стив и Елика), како и нивните деца (Весна, Фанче и Александар) се посветени на Охрид и неговиот раст, како и растот на локалниот туризам, инвестирајќи го своето знаење, образование во овој град.

Royal View се наоѓа на брегот на Охридското Езеро, на околу 300 метри од центарот на градот и 300 метри од најблиската плажа. Климата во градот е умерена континентална под влијание на Средоземното и Јадранското море. Оваа мешавина на временски влијанија го прави Охрид идеално место за посета во текот на целата година, во просек помеѓу 20-30 ° C во јули и август, пријатни 10-20 ° C во мај, јуни, септември и октомври.

Без оглед на времето, Royal View е подготвен да ве поздрави во својот топол и удобен ентериер. Следејќи ги светските трендови за енергетска ефикасност, Royal View ги надминува сите стандарди ставајќи ја еколошката свест како нејзина примарна цел користејќи ги сите природни ресурси и обновлива енергија. Сертифициран од REHAU – INTERNATIONAL, Royal View користи софистицирана и нова технологија за својот централен систем за греење и ладење на подот преку хидротермални топлински пумпи, соларно греење како и софистициран систем на ладилници / грејачи на вентилатори кои нудат пријатно искуство без ниту еден недостаток што повеќето системите обезбедуваат.

 

Време на најавување:

Време на одјавување:

14:00

11:00

Вклучено

  • Бесплатно Wi-Fi
  • Бесплатен паркинг
  • Ресторан
  • Спа и фитнес
  • Бар
Активности

Активност 1Сместување

Активност 2Бар

Активност 3Ресторан

Активност 4Спа и фитнес

Мапа
Галерија