Хотел Ројал Л – с. Царев двор, Ресен

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

1287
Достапност : Во текот на целата година

Хотел Ројал Л – с. Царев двор, Ресен

0
За хотелот
  • Бесплатен Wi-Fi
  • Максимум капацитет: 30 лица
  • Локација: с. Царев двор, Ресен

Хотелот Ројал Л е единствениот хотел во близина на градот Ресен и преспанската околина што може да понуди услуги и услови како вистински хотел што ќе ве направи да се чувствувате како да сте дома. Royal L Hotel е хотел кој нуди 6 трокреветни соби и 6 двокреветни соби, секоја просторија е изградена со модерен дизајн и е подготвена да ги исполни големите очекувања на туристите и деловните патници.

Со цел да го направат вашиот престој пријатен и удобен, Royal L Hotel нуди и дополнителни услуги, како што се: појадок во вашата соба, сервирање на разни пијалоци по желба во вашата соба, и миење и пеглање на облеката.

Сместен во с.Царев Двор-Ресен, Royal L Hotel ви нуди голем à la carte ресторан во кој се послужуваат специјалитети како од домашната Македонска традиционална кујна така и од светски познатите кујни. Royal L Hotel ви нуди и бесплатен паркинг за вашите возила како и бесплатен WIFI интернет низ целиот хотел. Хотелот е сместен на одлична местоположба опкружена со голем број на природни убавини, Преспанското езеро е на само 10км, додека пак Охридското езеро како и градот Охрид се на растојание од 40км.

Време за пријавување

14:00 – 00:00

Време за одјавување

10:00 – 11:00

Вклучено

  • Бесплатно Wi-Fi
  • Бесплатен паркинг
  • Ресторан
Активности

Активност 1Ресторан

Enjoy an orientation walk of Zurich’s OLD TOWN, Switzerland’s center of banking and commerce. Then, leave Zurich and start your Swiss adventure. You’ll quickly discover that Switzerland isn’t just home to the Alps, but also to some of the most beautiful lakes. First, stop at the foot of the Jura Mountains in the picturesque town of Biel, known as Bienne by French-speaking Swiss, famous for watch-making, and explore the historical center. Next, enjoy a scenic drive to lakeside Neuchâtel, dominated by the medieval cathedral and castle. Time to stroll along the lake promenade before continuing to stunning Geneva, the second-largest city in Switzerland, with its fantastic lakeside location and breathtaking panoramas of the Alps.

Активност 2Преспанско езеро

An unforgettable trip to the high Alpine wonderland of ice and snow is the true highlight of a visit to Switzerland. Globus Local Favorite At an amazing 11,332 feet, the JUNGFRAUJOCH is Europe’s highest railway station. Jungfrau’s 13,642-foot summit was first ascended in 1811 and in 1912 the rack railway was opened. There are lots of things to do here: enjoy the ALPINE SENSATION, THE PANORAMA 360° EXPERIENCE, and the ICE PALACE. Also receive your JUNGFRAU PASSPORT as a souvenir to take home with you. The round trip to the “Top of Europe” by MOUNTAIN TRAIN will take most of the day.

Мапа
Галерија