Хотел Рива – с. Стење, Ресен

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

1218
Достапност : Во текот на целата година

Хотел Рива – с. Стење, Ресен

0
За хотелот
  • Бесплатен Wi-Fi
  • Максимум капацитет: 8 соби, 2 апартмани
  • Локација: с.Стење, Ресен

Хотел Рива се наоѓа во селото Стење и е единственото сместување на западниот дел на Преспанското езеро.

Хотел Рива располага со 8 соби и 2 ексклузивни апартмани. Секоја соба поседува сопствено ВЦ.

Пред хотелот се наоѓа уредената долга песочна плажа, како и ресторанот кој има летна тераса каде што може да ги вкусите специјалитетите на хотелот.

Во ресторанот има минибар со разновидни високо квалитетни пијалоци.
Како поволности за гостите хотелот нуди бесплатен Wi-Fi интернет со сопствена Wireless зона.

Ресторанот располага со фурна на дрва, за вкусна храна – пица за сечиј вкус.

Прекрасниот поглед на Преспанското езеро и на неоткриените убавини на природата, скриени во Стење, се дел од Вашата авантура.

Време за пријавување

Време за одјавување

Вклучено

  • Бесплатно Wi-Fi
  • Бесплатен паркинг
  • Ресторан
  • Плажа пред хотелот
Активности

Активност 1Плажа

Enjoy an orientation walk of Zurich’s OLD TOWN, Switzerland’s center of banking and commerce. Then, leave Zurich and start your Swiss adventure. You’ll quickly discover that Switzerland isn’t just home to the Alps, but also to some of the most beautiful lakes. First, stop at the foot of the Jura Mountains in the picturesque town of Biel, known as Bienne by French-speaking Swiss, famous for watch-making, and explore the historical center. Next, enjoy a scenic drive to lakeside Neuchâtel, dominated by the medieval cathedral and castle. Time to stroll along the lake promenade before continuing to stunning Geneva, the second-largest city in Switzerland, with its fantastic lakeside location and breathtaking panoramas of the Alps.

Активност 2Ресторан

An unforgettable trip to the high Alpine wonderland of ice and snow is the true highlight of a visit to Switzerland. Globus Local Favorite At an amazing 11,332 feet, the JUNGFRAUJOCH is Europe’s highest railway station. Jungfrau’s 13,642-foot summit was first ascended in 1811 and in 1912 the rack railway was opened. There are lots of things to do here: enjoy the ALPINE SENSATION, THE PANORAMA 360° EXPERIENCE, and the ICE PALACE. Also receive your JUNGFRAU PASSPORT as a souvenir to take home with you. The round trip to the “Top of Europe” by MOUNTAIN TRAIN will take most of the day.

Мапа
Галерија