Хотел Нова Ривиера – Охрид

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

901
Достапност : Во текот на целата година

Хотел Нова Ривиера – Охрид

0
За хотелот
  • Бесплатен Wi-Fi
  • Максимум капацитет: 39 соби
  • Локација: Охрид

Хотел Нова Ривиера се наоѓа на само шеесетина метри од центарот на Охрид , се верува дека повеќе од половина милион туристи престојувале во овој хотел во последните педесетина години. Иво Андриќ, Павле Вујсиќ, Бата Живоиновиќ, Петре Прличко, Лазар Личеноски се едни од многуте познати лица, глумци, писатели, сликари, музичари, политичари, од земјава и надвор, кои престојувале во хотелот и уживале во прекрасната музика, храна и пијалоци. Денес хотелот има нов изглед, нови сопственици и ново име Нова Ривиера, но ги има задржано старата традиција, обичаи и навики. Градските боеми сеуште тука го испиваат првото утринско кафе, доручкуваат и уживаат во вкусот на традиционалната кујна. Повелете во Хотел Нова Ривиера и уживајте во релаксирачкиот амбиент, погледот на кристалното Охридско езеро, охридската староградска песна и вкусот на традиционалната и интернационалната кујна, како и богатиот избор на вина и други пијалоци.

Хотелот располага со 39 соби, од кои  5 трокреветни соби и 34 двокреветни соби со брачни и раздвоени кревети. Секоја соба е опремена со клима уред, LCD TV, бесплатен безжичен интернет, телефон, тоалет со туш кабина, прибор за лична хигиена, фен за коса, собна услуга, мини бар,сопствен балкон.

Ресторанот на Хотел Нова Ривиера е од отворен тип. Има капацитет од 220 седишта и може да се прилагодува според барањата и потребите на нашите гости. Нашите високо квалитетни кувари ќе ги задоволат сите Ваши гастрономски желби со широката понуда на традиционална и интернационална храна. Прекрасно уредена летна тераса со капацитет од 80 седишта нуди фасцинантен поглед на Охридското езеро, во текот на летото терасата е секогаш полна со домашни и странски туристи кои уживаат во звуците и вкусовите кои ги нудиме.

 

Хотел Нова Ривиера се наоѓа во центарот на Охрид, само шеесетина метри од централниот плоштад во Охрид, на главнато градско шеталиште “Кеј Македонија” и има идеална локација со прекрасен поглед на езерото. Од едната страна е Стариот град каде што се наоѓа познатото наследство, културата на градот, и античкиот дел, а од другата страна на хотелот се познатите плажи на Охрид.

Време за пријавување

14:00 – 00:00

Време за одјавување

07:00 – 11:00

Вклучено

  • Бесплатно Wi-Fi
  • Бесплатен паркинг
  • На брегот на Охридското езеро
  • Ресторан
  • Во центарот на Охрид
Активности

Активност 1На брегот на Охридското езеро

Enjoy an orientation walk of Zurich’s OLD TOWN, Switzerland’s center of banking and commerce. Then, leave Zurich and start your Swiss adventure. You’ll quickly discover that Switzerland isn’t just home to the Alps, but also to some of the most beautiful lakes. First, stop at the foot of the Jura Mountains in the picturesque town of Biel, known as Bienne by French-speaking Swiss, famous for watch-making, and explore the historical center. Next, enjoy a scenic drive to lakeside Neuchâtel, dominated by the medieval cathedral and castle. Time to stroll along the lake promenade before continuing to stunning Geneva, the second-largest city in Switzerland, with its fantastic lakeside location and breathtaking panoramas of the Alps.

Активност 2Во центарот на Охрид

Активност 3Ресторан

Активност 4Летна тераса

Мапа
Галерија