Хотел & Спа Мираж – Струга

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

1113
Достапност : Во текот на целата година

Хотел & Спа Мираж – Струга

0
Детали за објектот
  • Бесплатно Wi-Fi
  • Локација: Струга

Хотелот е сместен во Струга, на 11 минути пешачење од плажата Солферино, хотелот Мираж и Спа – Струга има сместување со ресторан, бесплатен приватен паркинг, бар и заеднички салон. Одликувајќи се со семејни соби, овој имот исто така им нуди на гостите тераса. Имотот има24-часовно рецепција, собна услуга и размена на валути за гости.

Во хотелот, собите вклучуваат балкон. Сите соби имаат клима уред и телевизор со рамен екран, а некои соби во хотелот Мираж и Спа – Струга имаат внатрешен двор.

Гостите на сместувањето можат да уживаат во шведска маса или халал појадок.

Плажата е на 14 минути пешачење од Mirage Hotel & Spa – Струга, додека плажата Дрим е на 1,3 км од имотот.

Време за најавување

14:00

Време за одјавување

11:00

Вклучено

  • Бесплатно Wi-Fi
  • Бесплатен паркинг
  • Бар
  • Плажа
Активности

Активност 1Пливање

Активност 2Обиколка на градот Охрид

Our morning drive takes us from Swiss lakes to Swiss Army. At the once-secret Swiss army bunker at Fortress Fürigen, we’ll see part of the massive defense system designed to keep Switzerland strong and neutral. Afterward, a short drive into the countryside brings us to the charming Alpine village of Engelberg, our picturesque home for the next two days. We’ll settle into our lodge then head out for an orientation walk. Our stroll through the village will end at the Engelberg Abbey, a Benedictine monastery with its own cheese-making operation. You’ll have free time to wander back before dinner together. Sleep in Engelberg (2 nights). Bus: 1 hr. Walking: light.

Активност 3Пешачење

Мапа
Галерија