Хотел Метропол – Метропол Лејк Ресорт – Охрид

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

780
Достапност : Во текот на целата година

Хотел Метропол – Метропол Лејк Ресорт – Охрид

0
За хотелот
 • Бесплатен Wi-Fi
 • Максимум капацитет: 116 соби
 • Локација: Охрид

Хотел Метропол – Метропол Лејк Ресорт се наоѓа помеѓу бреговите на Охридското Езеро и зелените шуми на Националниот парк Галичица. Хотелот нуди неверојатен поглед на езерото и планините.

Секоја елегантно декорирана просторија нуди климатизација и сите потребни објекти.

Хотелот нуди и сауна и масажи.

Можете да уживате во автентични регионални специјалитети и интернационални јадења покрај звуците на традиционалната музика и прекрасниот поглед на езерото. Хотел Метропол има и сала за банкет и конференциска сала, каде можат да се организираат неформални конференции и големи состаноци.

Ако сакате да уживате во поактивен одмор, има одбојкарски и кошаркарски терени, пинг-понг маси и бар каде што можете да танцувате.

Како гости на хотелот Метропол, можете да ги користите објектите на хотелите „Белви“ и „Турист“, кои исто така се дел од одморалиштето Метропол Лејк Ресорт.

Сместувачки дел

Сместувачкиот дел се состои од пет ката со следнава содржина:

 • 110 двокреветни соби со можност за ставање на трет дополнителен кревет;
 • 4 стандардни апартмани (спална соба и дневна соба);
 • 1 Делукс стан (спална соба и дневна соба).
 • 1 апартман (2 спални соби и дневна соба);

Сите апартмани се климатизирани и се опремени со луксузни, како и другите соби во хотелот.

На секој кат има посебна просторија за собна услуга.

Сместувачкиот дел зафаќа површина од 6.610 м2.

Во сите блиски области во зградата има одлична заштита од пожари; инсталиран е систем за откривање на пожари, како и хидрантен систем и опрема за спречување пожар.

 

Подземен спрат

Делот од подземјето се состои од:

 • Конгресна сала „Билјана“ со капацитет од 360 места и површина од 500 м2
 • Сала „Самуил“ со капацитет од 80 места и површина од 110 м2, за целите на конгресниот туризам,
 • Сала „Канео“ со капацитет од 40 места и површина од 70 м2, заради конгресен туризам,
 • Сала „Охрид“ со капацитет од 50 места и површина од 84 м2, заради конгресен туризам,
 • Сала „Лабино“ со капацитет од 280 седишта и површина од 380 м2.
 • Фитнес сала и 2 сауни опремени со тушеви и сите дополнителни услуги.

На исто ниво со подземјето, со влез само од надворешната страна има:

 • Национален ресторан со 60 седишта и површина од 110 м2.
 • Кујна за национален ресторан со површина од 20 м2.

 

Два ката под приземјето

 

Овој дел од хотелот се состои од:

 • Клуб со површина од 120 м2 одделен во два дела;
 • Во првиот дел од клубот има Аперитив бар, а во вториот дел е површина со 130 м2.

 

Место за паркирање

Хотелот има сопствен паркинг простор за своите гости за 100 автомобили.

Време за пријавување

14:00 – 00:00

Време за одјавување

00:00 – 12:00

Вклучено

 • Бесплатно Wi-Fi
 • Бесплатен паркинг
 • Ресторан
 • Бар
 • Базени
 • Соби со поглед на езеро
 • Плажа
 • Спортски терени
 • Пинг-понг маса
 • Фитнес центар
Активности

Активност 1Базени

Enjoy an orientation walk of Zurich’s OLD TOWN, Switzerland’s center of banking and commerce. Then, leave Zurich and start your Swiss adventure. You’ll quickly discover that Switzerland isn’t just home to the Alps, but also to some of the most beautiful lakes. First, stop at the foot of the Jura Mountains in the picturesque town of Biel, known as Bienne by French-speaking Swiss, famous for watch-making, and explore the historical center. Next, enjoy a scenic drive to lakeside Neuchâtel, dominated by the medieval cathedral and castle. Time to stroll along the lake promenade before continuing to stunning Geneva, the second-largest city in Switzerland, with its fantastic lakeside location and breathtaking panoramas of the Alps.

Активност 2Бар

An unforgettable trip to the high Alpine wonderland of ice and snow is the true highlight of a visit to Switzerland. Globus Local Favorite At an amazing 11,332 feet, the JUNGFRAUJOCH is Europe’s highest railway station. Jungfrau’s 13,642-foot summit was first ascended in 1811 and in 1912 the rack railway was opened. There are lots of things to do here: enjoy the ALPINE SENSATION, THE PANORAMA 360° EXPERIENCE, and the ICE PALACE. Also receive your JUNGFRAU PASSPORT as a souvenir to take home with you. The round trip to the “Top of Europe” by MOUNTAIN TRAIN will take most of the day.

Активност 3Ресторан

Активност 4Плажа

Активност 5Спорт (кошарка, одбојка, пинг-понг)

Активност 6Традиционална и интернационална кујна

Активност 7Фитнес центар

Мапа
Галерија