Хотел Империал – Струга

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

861
Достапност : Во текот на целата година

Хотел Империал – Струга

0
Детали за објектот
  • Бесплатно Wi-Fi
  • Локација: Струга

Сместен во Струга, на 2 минути пешачење од плажата Дрим, Хотел Империал ви нуди сместување со ресторан, бесплатен приватен паркинг, фитнес центар и бар. Сместен на околу 2 минути пешачење од плажата Галеб, хотелот има бесплатно WiFi и исто така е оддалечен 183 метри од плажата. Имотот е на 6 километри од манастирот Калишта.

Во хотелот, секоја соба има плакар. Комплетно со приватна бања опремена со туш и фен, сите соби за гости во хотел Империал имаат телевизор со рамен екран и климатизација, а во некои соби има и балкон.

Време за најавување

14:00 – 23:30

Време за одјавување

10:00 – 10:30

Вклучено

  • Бесплатно Wi-Fi
  • Бесплатен паркинг
  • Бар
  • Плажа
Активности

Активност 1Пливање

Активност 2Обиколка на градот Охрид

Our morning drive takes us from Swiss lakes to Swiss Army. At the once-secret Swiss army bunker at Fortress Fürigen, we’ll see part of the massive defense system designed to keep Switzerland strong and neutral. Afterward, a short drive into the countryside brings us to the charming Alpine village of Engelberg, our picturesque home for the next two days. We’ll settle into our lodge then head out for an orientation walk. Our stroll through the village will end at the Engelberg Abbey, a Benedictine monastery with its own cheese-making operation. You’ll have free time to wander back before dinner together. Sleep in Engelberg (2 nights). Bus: 1 hr. Walking: light.

Активност 3Пешачење

Мапа
Галерија