Хотел Сити Палас – Охрид

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

1149
Достапност : Во текот на целата година

Хотел Сити Палас – Охрид

0
За хотелот
  • Бесплатен Wi-Fi
  • Максимум капацитет: 20 соби
  • Локација: Охрид

Хотел ‘’City Palace’’е совршено место кое што вашиот одмор ќе го претвори во вистинско уживање. Одличната услуга и комфорот кој го нудиме, надополнети со прекрасниот поглед кон стариот дел на градот и прекрасното Охридско Езеро дополнително придонесуваат за тоа .

Неговата местоположба е на самиот брег на Охридското Езеро на оддалеченост од само 200 метри од центарот на градот.

Овој новоотворен Хотел со 4 ѕвезди со своите карактеристики ви гарантира високо ниво на квалитетно сместување.

Хотелот располага со 16 луксузно опремени соби (еднокреветни, двокреветни или трокреветни), 2 Delux соби како и 2 јуниор соби. Истите имаат можност за користење и како апартмани.

Собите се пространи и целосно опремени со: луксузен мебел, сопствена бања, балкон, мини-бар, телевизор, телефон, wi-fi конекција, сеф, фен, централно греење и ладење.

Сите соби имаат поглед кон прекрасното езеро. Хотелот ‘’City Palace’’ исто така нуди одличен национален ресторан во кој можете да уживате во специјалитетите и автентичната храна на македонското поднебје.

Екстра услуги: сауна, турска бања и масажа.

Располагаме со бесплатен паркинг.

Нашето задоволство ќе биде неизмерно доколку и Вие одлучете да бидете дел од нашиот хотел.

Време за пријавување

14:00 – 00:00

Време за одјавување

00:00 – 12:00

Вклучено

  • Бесплатно Wi-Fi
  • Бесплатен паркинг
  • На брегот на Охридското езеро
  • Ресторан
  • Бар
Активности

Активност 1На брегот на Охридското езеро

Enjoy an orientation walk of Zurich’s OLD TOWN, Switzerland’s center of banking and commerce. Then, leave Zurich and start your Swiss adventure. You’ll quickly discover that Switzerland isn’t just home to the Alps, but also to some of the most beautiful lakes. First, stop at the foot of the Jura Mountains in the picturesque town of Biel, known as Bienne by French-speaking Swiss, famous for watch-making, and explore the historical center. Next, enjoy a scenic drive to lakeside Neuchâtel, dominated by the medieval cathedral and castle. Time to stroll along the lake promenade before continuing to stunning Geneva, the second-largest city in Switzerland, with its fantastic lakeside location and breathtaking panoramas of the Alps.

Активност 2Спа центар (дополнителен трошок)

Активност 3Ресторан

Активност 4Бар

Мапа
Галерија