Хотел Чинго – Охрид

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

1030
Достапност : Во текот на целата година

Хотел Чинго – Охрид

0
За хотелот
  • Бесплатен Wi-Fi
  • Максимум капацитет:
  • Локација: Охрид

Хотелот ЧИНГО е модерен и атрактивен хотел со пристапни цени, лоциран во центарот на Охрид.

Сместен на 500 метри од Охридското Езеро и 150 метри од центарот на Охрид, хотелот Чинго нуди 24/7 достапност за гостите.
Појадок се служи секој ден. Лоби барот е исто така на располагање на гостите. Супермаркет има на оддалеченост од 10 m, а главниот пазар со зеленчук и овошје е на 20 m.
Приемот на гости е 24 часа на ден, но чекирањето е од 14 часот а одјавувањето најкасно до 12 часот. Централната автобуска станица во Охрид е на 1 км оддалеченост, додека Охридскиот аеродром е оддалечен 10 км. Најблиската автобуска постојка е на 2-минути оддалеченост.

Располага со 34 двокреветни соби (double/twin), трокреветни (triple), како и два типа на апартмани. Сите апартмани се опремени со кабелска ТВ, клима уред, мини бар, директна телефонска линија, интернет конекција (Wi-Fi), фрижидер и сопствена бања со туш.
Ентериерот е во современа уметничка изведба. Хотелот ЧИНГО Ви нуди сервис за перење и пеглање на облека и располага со сопствен паркинг, обезбеден со безбедносни уреди за надгледување. Во хотелот се наоѓа бар како и ВИП соба за состаноци.
Ресторанот е со капацитет од 120 лица и е климатизиран. Појадокот се служи на шведска маса.
Услугите во хотелот можат да се наплатат во готово и со следните платежни картички: VISA, VISA Electron, Maestro, Mastercard, DINERS, American Express.

Во тивка атмосфера, прекрасен амбиент и квалитетна услуга, хотелот ЧИНГО Ви овозможува незаборавен престој во Охрид. Ова е омилениот дел на нашите гости кои доаѓаат во Охрид, според независни коментари и оцени кои ги оставаат!

 

Време за пријавување

14:00 – 00:00

Време за одјавување

00:00 – 12:00

Вклучено

  • Бесплатно Wi-Fi
  • Бесплатен паркинг
  • Ресторан
  • Бар
  • На само 150 метри од центарот на Охрид
Активности

Активност 1На само 150 метри од центарот на Охрид

Enjoy an orientation walk of Zurich’s OLD TOWN, Switzerland’s center of banking and commerce. Then, leave Zurich and start your Swiss adventure. You’ll quickly discover that Switzerland isn’t just home to the Alps, but also to some of the most beautiful lakes. First, stop at the foot of the Jura Mountains in the picturesque town of Biel, known as Bienne by French-speaking Swiss, famous for watch-making, and explore the historical center. Next, enjoy a scenic drive to lakeside Neuchâtel, dominated by the medieval cathedral and castle. Time to stroll along the lake promenade before continuing to stunning Geneva, the second-largest city in Switzerland, with its fantastic lakeside location and breathtaking panoramas of the Alps.

Активност 2Бар

An unforgettable trip to the high Alpine wonderland of ice and snow is the true highlight of a visit to Switzerland. Globus Local Favorite At an amazing 11,332 feet, the JUNGFRAUJOCH is Europe’s highest railway station. Jungfrau’s 13,642-foot summit was first ascended in 1811 and in 1912 the rack railway was opened. There are lots of things to do here: enjoy the ALPINE SENSATION, THE PANORAMA 360° EXPERIENCE, and the ICE PALACE. Also receive your JUNGFRAU PASSPORT as a souvenir to take home with you. The round trip to the “Top of Europe” by MOUNTAIN TRAIN will take most of the day.

Активност 3Ресторан

Мапа
Галерија