Хотел „Београд“ – Струга

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

716
Достапност : Во текот на целата година

Хотел „Београд“ – Струга

0
Детали за објектот
  • Бесплатно Wi-Fi
  • Локација: Струга

Одликувајќи се со бар, градина и поглед на река, хотелот Београд Струга се наоѓа во Струга, на 5 минути пешачење од плажата Галеб. Овој хотел има ресторан, 24-часовна рецепција и собна услуга, заедно со бесплатно WiFi низ целиот хотел. Имотот обезбедува вечерна забава и простор за складирање на багаж.

Комплетно со приватна бања опремена со бања, соби за гости во хотелот имаат телевизор со рамен екран и клима уред, а некои соби се опремени со балкон.

Хотел Београд Струга нуди доручек и ручек. Собите имаат тераса. Популарните интересни места во близина на хотел Београд Струга вклучуваат плажа, плажа Дрим и музеј на природата.

Време за најавување

14:00 – 00:00

Време за одјавување

07:00 – 12:00

Вклучено

  • Бесплатно Wi-Fi
  • Бесплатен паркинг
  • Бар
  • Плажа
Активности

Активност 1Пливање

Активност 2Обиколка на градот Охрид

Our morning drive takes us from Swiss lakes to Swiss Army. At the once-secret Swiss army bunker at Fortress Fürigen, we’ll see part of the massive defense system designed to keep Switzerland strong and neutral. Afterward, a short drive into the countryside brings us to the charming Alpine village of Engelberg, our picturesque home for the next two days. We’ll settle into our lodge then head out for an orientation walk. Our stroll through the village will end at the Engelberg Abbey, a Benedictine monastery with its own cheese-making operation. You’ll have free time to wander back before dinner together. Sleep in Engelberg (2 nights). Bus: 1 hr. Walking: light.

Активност 3Пешачење

Мапа
Галерија