Голден Сансет Апартмани – Охрид

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

791
Достапност : Во текот на целата година

Голден Сансет Апартмани – Охрид

0
За хотелот
  • Бесплатен Wi-Fi
  • Максимум капацитет:
  • Локација: Охрид

Оддалечени само 30 метри од брегот, Голден сансет апартманите располагаат со модерно сместување со бесплатен Wi-Fi и балкон кој нуди прекрасен поглед на езерото. Уживајќи во тивка локација, нејзината заедничка тераса со простор за седење и скара ги поканува гостите да се релаксираат. Сите сместувачки единици се климатизирани и се состојат од кабловска телевизија, кујна и приватна бања со туш. Некои вклучуваат дневна соба со простор за седење. Најблискиот ресторан и самопослуга е на 2 минутно пешачење од апартманите. Центарот на Охриде оддалечен само 8 км. Охридскиот аеродром е на растојание од 15 км и може да се организира шатл-служба на дополнителен трошок.

Време за пријавување

14:00 – 22:00

Време за одјавување

09:00 – 10:00

Вклучено

  • Бесплатно Wi-Fi
  • Бесплатен паркинг
  • Базен
  • Плажа
  • Градина
  • Тераса
Активности

Активност 1Базен

Enjoy an orientation walk of Zurich’s OLD TOWN, Switzerland’s center of banking and commerce. Then, leave Zurich and start your Swiss adventure. You’ll quickly discover that Switzerland isn’t just home to the Alps, but also to some of the most beautiful lakes. First, stop at the foot of the Jura Mountains in the picturesque town of Biel, known as Bienne by French-speaking Swiss, famous for watch-making, and explore the historical center. Next, enjoy a scenic drive to lakeside Neuchâtel, dominated by the medieval cathedral and castle. Time to stroll along the lake promenade before continuing to stunning Geneva, the second-largest city in Switzerland, with its fantastic lakeside location and breathtaking panoramas of the Alps.

Активност 2Покрај плажа

Активност 3Градина

Активност 4Тераса

Мапа
Галерија