Ателје Аини – Охрид

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

817
Достапност : Во текот на целата година

Ателје Аини – Охрид

0
Детали
  • Локација: Охрид

Ателје Аини е продавница за сувенири и уметничка галерија која се наоѓа на брегот на прекрасното Охридско Езеро. Сопственикот на местото Ели, знае за создавање на шарени и откачени уметнички дела и навистина може да добиете разни мали подароци – од слатки магнети за мачки до прекрасни парчиња накит, брошеви, рачно изработени иглички и други мали украси. Ако барате забавно место што продава квалитетни, рачно изработени подароци, лесно можете да земете подарок тука за сите ваши пријатели. 

Работно време

Изработки

  • Сувенири
  • Занаетчиски производи
  • Приврзоци
  • Филиграни
Активности

Активност 1Изложба

Активност 2Филиграни

Активност 3Сувенири

Активност 4Занаетчиски производи

Мапа
Галерија