Апартмани Смакоски – Охрид

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

1012
Достапност : Во текот на целата година

Апартмани Смакоски – Охрид

0
За објектот
  • Бесплатен Wi-Fi
  • Локација: Охрид

Сместени на само 50 метри од езерото, во тивка локација на 9 минути пешачење од центарот на Охрид. Тој нуди авто-угостителски студија со балкон, клима уред и бесплатен Wi-Fi.

Сите студија се состојат од софа за седење и сателитска ТВ. Тие исто така имаат кујна и приватна бања.

До центарот на градот може да се стигне во рок од 6 минути пешачење покрај шеталиштето на езерото. Гостите можат лесно да го истражат Стариот град полн со знаменитости како што се Самуиловата тврдина и манастирот Свети Пантелејмон или да уживаат во рестораните што служат традиционална кујна.

Плажите Кадмо и Куба со барови се на 300 метри од Апартманите Смакоски. Автобуска станица е оддалечена 3 километри, а охридскиот аеродром е на растојание од 10 километри. Има и бесплатно приватно паркирање.

Време за пријавување

13:00 – 20:00

Време за одјавување

10:00 – 10:30

Вклучено

  • Бесплатно Wi-Fi
  • Бесплатен паркинг
  • Сместување
Активности

Активност 1Сместување

Мапа
Галерија