Апартмани Котески – Охрид

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

1048
Достапност : Во текот на целата година

Апартмани Котески – Охрид

0
За хотелот
  • Бесплатен Wi-Fi
  • Максимум капацитет:
  • Локација: Охрид

Поставен на 300 метри од „Метропол Лејк Ресорт“, апартманот Котески нуди сместување со опремен балкон. Апартманите  се составени од 6 соби.

Музејот на заливот на коските е на растојание од 8 км, додека плажата Немо е оддалечена 1,8 км. Центарот на Охрид е на 7 км од имотот. Гостилницата „Кај Мече“ може да се најде на 400 метри од апартманите Котески. „Метропол“ и „Рача“ се многу блиску до имотот.

Сместувањето се состои од простории со централно греење, телевизор и простор за седење. Овој имот е опремен со мијалник и туш кабина, како и мини кујна со електричен котел, фрижидер и прибор. Кревети со надолни перници и постелнини се достапни за употреба. За ваша удобност, ќе најдете фен за коса и бањарки.

За деца под 5 години добивате сместување со еден кревет гратис (макс. 1).

Местото е на 10 минутно пешачење од – до автобуската станица во Охрид. Може да уживате во разни активности, вклучувајќи нуркање , кајакарење и пливање.

Време за пријавување

14:00 – 00:00

Време за одјавување

00:00 – 12:00

Вклучено

  • Бесплатно Wi-Fi
  • Бесплатен паркинг
  • Плажа
Активности

Активност 1Пливање

Enjoy an orientation walk of Zurich’s OLD TOWN, Switzerland’s center of banking and commerce. Then, leave Zurich and start your Swiss adventure. You’ll quickly discover that Switzerland isn’t just home to the Alps, but also to some of the most beautiful lakes. First, stop at the foot of the Jura Mountains in the picturesque town of Biel, known as Bienne by French-speaking Swiss, famous for watch-making, and explore the historical center. Next, enjoy a scenic drive to lakeside Neuchâtel, dominated by the medieval cathedral and castle. Time to stroll along the lake promenade before continuing to stunning Geneva, the second-largest city in Switzerland, with its fantastic lakeside location and breathtaking panoramas of the Alps.

Активност 2Нуркање

An unforgettable trip to the high Alpine wonderland of ice and snow is the true highlight of a visit to Switzerland. Globus Local Favorite At an amazing 11,332 feet, the JUNGFRAUJOCH is Europe’s highest railway station. Jungfrau’s 13,642-foot summit was first ascended in 1811 and in 1912 the rack railway was opened. There are lots of things to do here: enjoy the ALPINE SENSATION, THE PANORAMA 360° EXPERIENCE, and the ICE PALACE. Also receive your JUNGFRAU PASSPORT as a souvenir to take home with you. The round trip to the “Top of Europe” by MOUNTAIN TRAIN will take most of the day.

Активност 3Кајакарење

Мапа
Галерија