Апартмани Баче – Охрид

0
Испратете ни барање
Целосно име и презиме*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови на користење и Изјавата за приватност .
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Зачувај на список со желби

Adding item to wishlist requires an account

728
Достапност : Во текот на целата година

Апартмани Баче – Охрид

0
За објектот
  • Бесплатен Wi-Fi
  • Локација: Охрид

Апартманите Баче се наоѓаат во Стариот град на Охрид со поглед на Охридското Езеро. Одликувајќи се со бесплатен Fi-Wi и тераса со скара, има и сместувачки единици со балкон. Најблиската плажа е оддалечена само 100 м.

Имотот нуди студија и стан. Сите тие имаат поглед на езерото и телевизор со кабелски канали. Секоја единица има комплетно опремена кујна или чајна кујна.

Заштитениот историски центар на УНЕСКО нуди бројни знаменитости. Некои од нив вклучуваат антички театар, Самуиловата тврдина и средновековниот манастир Свети Пантелејмон.

До Националниот парк планина Галичица може да се стигне во рок од 9,3 милји. Охридскиот меѓународен аеродром е исто така на растојание од 9,3 милји од Апартманите Баче.

Време за пријавување

13:00 – 00:00

Време за одјавување

06:00 – 12:00

Вклучено

  • Бесплатно Wi-Fi
  • Бесплатен паркинг
  • Ресторан
  • Бар
  • Сместување
Активности

Активност 1Сместување

Активност 2Бар

Активност 3Ресторан

Мапа
Галерија