+38922460876 welakeyou@lakes.mk
enmk

Le Petit Bistro Lihnidos – Ohrid

0
Send Us An Enquiry
Full name*
Email Address*
Your Enquiry*
* I agree with Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1469
Availability : Во текот на целата година

Le Petit Bistro Lihnidos – Ohrid

0
Детали за ресторанот
 • Бесплатен Wi-Fi
 • Капацитет: 150 седишта
 • Локација: Охрид

Добриот стар рибен ресторан неодамна доби нов концепт, трепкајќи во нов амбиент и станува уште попривлечен за локалните гости, како и за туристите.

Le Petit Bistro Lihnidos е комбинација на модерен и традиционален дизајн и претставува симбол на градската архитектура во Македонија.

Изграден е во препознатлив старомоден охридски стил.

Гостите кои го посетуваат ресторанот се сведоци на културната и уметничката историја од тој период што нè прави посебни и уникатни.

Решивме да ја продолжиме нашата 50-годишна традиција за подготвување специјалитети за риби и традиционална македонска кујна.

Fish & Lounge Bar Лихнидос е најпознат по своите специјалитети, охридската пастрмка и слатководната белвица.

Лихнидос нуди и 8 стилски опремени простории кои се модерно дизајнирани и со традиционални и со стилски елементи. Секоја соба е исклучиво опремена со модерен мебел што ќе ве натера да се чувствувате како да престојувате во замок од бајките!

Lounge Барот и становите се наоѓаат во срцето на Охрид, на градскиот плоштад, на само неколку метри од Охридското Езеро и најзначајните културни и историски знаменитости.

Охридската стара чаршија е лесно пристаплива, а сончевите зраци ќе ве галат и ве прегрнуваат заедно со сините / белите бранови.

Оттука можете лесно да прошетате низ античкиот дел на Охрид или на прекрасниот кеј.

Лихнидос е одличен избор за сите кои бараат одличен ноќен живот и вкусна храна.

Овој модерен Lounge бар е одлично место за да пробате вкусни специјалитети и да уживате во уникатниот поглед на езерото.

Работно време

08:00 – 01:00

Услуги

 • Бесплатно Wi-Fi
 • Појадок
 • Ручек
 • Вечера
 • Бар
 • Безалкохолни и алкохолни пијалоци
 • Сместувачки капацитети
 • Традиционална кујна
 • Медитеранска кујна
Активности

Активност 1Храна

Enjoy an orientation walk of Zurich’s OLD TOWN, Switzerland’s center of banking and commerce. Then, leave Zurich and start your Swiss adventure. You’ll quickly discover that Switzerland isn’t just home to the Alps, but also to some of the most beautiful lakes. First, stop at the foot of the Jura Mountains in the picturesque town of Biel, known as Bienne by French-speaking Swiss, famous for watch-making, and explore the historical center. Next, enjoy a scenic drive to lakeside Neuchâtel, dominated by the medieval cathedral and castle. Time to stroll along the lake promenade before continuing to stunning Geneva, the second-largest city in Switzerland, with its fantastic lakeside location and breathtaking panoramas of the Alps.

Активност 2Бар

An unforgettable trip to the high Alpine wonderland of ice and snow is the true highlight of a visit to Switzerland. Globus Local Favorite At an amazing 11,332 feet, the JUNGFRAUJOCH is Europe’s highest railway station. Jungfrau’s 13,642-foot summit was first ascended in 1811 and in 1912 the rack railway was opened. There are lots of things to do here: enjoy the ALPINE SENSATION, THE PANORAMA 360° EXPERIENCE, and the ICE PALACE. Also receive your JUNGFRAU PASSPORT as a souvenir to take home with you. The round trip to the “Top of Europe” by MOUNTAIN TRAIN will take most of the day.

Активност 3Ресторан

Активност 4Пијалоци

Активност 5Сместувачки капацитети

Активност 6Ноќен живот

Мапа
Галерија